- Reklama -

Gruodžio 11 d. Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje iškilmingai pasveikinta 20 Jaunųjų talentų konkurso nugalėtojų

Jaunųjų talentų konkursas ir apdovanojimų šventė Ignalinoje surengta jau 16-ąjį kartą. Tai baigiamasis Vaikų teisių apsaugos savaitės renginys, kuriuo siekiama  atrasti naujus talentus, skatinti vaikus kūrybai, ugdyti jų norą mokytis, tobulėti, būti aktyviais ir pasitikinčiais savimi. Gruodžio 11 d. Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje iškilmingai pasveikinta 20 Jaunųjų talentų konkurso nugalėtojų, labiausiai pasižymėjusių 2014-2015 mokslo metais intelektualinėje, kūrybinėje, meninėje veikloje. Šį konkursą kasmet organizuoja Vaiko teisių apsaugos skyrius. Šventiniame renginyje kartu su talenčiukais dalyvavo jų tėveliai, mokytojai, draugai.

„Tai jūs darote pasaulį geresnį, švelnesnį, kuriate jo ateitį. Visada pasitikėkite savimi, turėkite didelių sumanymų, eikite, ieškokite, nenurimkite. Šie jums dovanojami žaislai tegul primins nerūpestingą vaikystę, neš sėkmę ir saugos gerus prisiminimus…“, – sveikindama talentus, jų mokytojus ir tėvelius sakė renginio sumanytoja Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė.

Visus susirinkusius sveikino net savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis. Jis džiaugėsi, kad kasmet jaunųjų talentų būrys nemažėja. Jiems dėkota už savo gimtojo krašto garsinimą ir linkėta sėkmės moksluose ir užaugti dorais Lietuvos piliečiais. „Mes dažnai minime blogus dalykus. Juos matome televizijos informacinėse laidose, pirmuosiuose laikraščių puslapiuose. Džiugu, kad šiandien kalbame apie tai, kas geriausia, šviesiausia, kas teikia daug vilčių…“,- kalbėjo meras.

„Išrinkti geriausius iš geriausių – sudėtingas ir atsakingas darbas. Tegul neliūdi tie, kurie šiandien nebus apdovanoti, jie irgi mūsų talentai…“- sakė konkurso vertinimo komisijos pirmininkas, mero pavaduotojas Gintautas Kindurys. Talenčiukams jis linkėjo kad šis laimėjimas būtų kaip paskatinimas ateičiai.

Jauniesiems talentams meras, mero pavaduotojas įteikė išminties simbolius, Jono Grundos sukurtas medžio skulptūrėles – pelėdžiukus, savivaldybės padėkas  ir didelius žaislus – mielas bezdžionėles, kurios primins šias iškilmingas akimirkas, pirmuosius žingsnius gyvenimo pasiekimų ir laimėjimų kelyje. Apdovanojus 20 talentų, dar buvo įteikti paskatinamieji prizai, kuriuos įsteigė rajono laikraščiai „Nauja vaga” ir „Mūsų Ignalina”. Vida Žukauskaitė ir Jonas baltakis pasveikino tris Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokinius: Ramintą Čepulytę, Kristiną Aduškiną ir Iną Panavaitę. Galima tik pasidžiaugti, kad šios gimnazijos mokiniai labai aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose ir puikiai juose pasirodo.

Šiemet konkursui buvo pasiūlyta 40 kandidatų – kūrybingų, gabių, pasižymėjusių meno ir mokslo srityse mokinių. Juos galėjo siūlyti  kultūros, ugdymo įstaigos, nevyriausybinės organizacijos ir pavieniai asmenys. Išrenkant laureatus, buvo atsižvelgiama į pasiekimus įvairiuose konkursuose, zoninėse bei respublikinėse olimpiadose. Mokinių laimėjimai išties labai įvairūs. Apdovanoti jaunieji dailininkai, muzikantai, fotografai, gabūs matematikai, fizikai, literatai… Kasmet šiame konkurse apdovanojamas dabar jau Ignalinos gimnazijos dvyliktokas Giedrius Pakalka. Jo laimėjimai išties solidūs: Tarptautinės geografijos olimpiados sidabro medalio laimėtojas, respublikinio konkurso „Lietuvos tūkstantmečio vaikai”  finalo nugalėtojas, respublikinio lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados nugalėtojas, respublikinės geografijos olimpiados nugalėtojas.

Šventę vedęs kalėdinis peliukas talentus kalbino, klausinėjo apie jų pomėgius, svajones ir ateities profesijas. Susirinkusiems koncertavo Ignalinos muzikos mokyklos vokalinis ir gitaristų ansamblis (vad. A. Čeponienė, V. Panavas), kanklėmis grojo Goda Oškinytė ( mok. J.Saulienė), gitara – Dominyka Jakštaitė(mok. G. Juodagalvis). Renginio pabaigoje jaunieji talentai pakviesti bendrai nuotraukai.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!