- Reklama -

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos šešėlinės Vyriausybės posėdyje Lietuvos policijos atstovai pristatė policijos padėtį šalyje. Anot pareigūnų atstovų, policijos situacija sudėtinga, mažėja darbuotojų, didėja krūviai, nemotyvuoja ir nekonkurencingi atlyginimai, nėra jokių planų, kaip pritraukti pareigūnus ir paskirstyti teisėsaugos funkcijas šalyje.

Pasak šešėlinės Vidaus reikalų ministrės Guodos Burokienės, konservatorių paskirtos ministrės nekompetencija akivaizdi, valdžios požiūris atsainus, negana to, valdančiųjų rengiama valstybės tarnybos reforma dar labiau pablogins policijos pareigūnų situaciją.

„Policijos žlugdymas yra akivaizdus kenkimas valstybei. Valdantieji daug kalba apie karo ir kitas grėsmes, tačiau vietoje piliečių saugumo užtikrinimo, jie pasirinko kitą kelią. Jau dabar sulaukiame skambučių iš regionų ir didžiųjų miestų, kad policija nespėja reaguoti į iškvietimus, nes neturi žmogiškųjų resursų, kas šiandien ir yra didžiausia problema. Būtina kuo skubiau užtikrinti reikiamą policijos finansavimą ir policijos pareigūnų atlyginimų kėlimą“, – sako G.Burokienė.

Tačiau, pasak jos, valdžia teigiamų pokyčių nežada, o rugsėjo mėnesį valdantieji atneš valstybės tarnybos reformos antrą dalį, kuri skaudžiai kirs statutiniams pareigūnams.

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė teigė, kad šiandien policininkų situacija yra liūdna, ypač nerimą kelią funkcijoms neadekvačiai per maži atlyginimai ir teigė, kad motyvuoti policininką sunku, kai „Barboros“ vairuotojas uždirba daugiau.

LVŽS šešėlinė Vyriausybė rengia savo pasiūlymus, kaip gerinti policijos padėtį ir maksimaliai užtikrinti gyventojų saugumą šalyje. Pasiūlymai bus derinami su policijos pareigūnus vienijančiomis organizacijomis ir policijos vadovais.

- Reklama -

1 KOMENTARAS

  1. Visi kas turėsite reikalų Vilniaus miesto penktasis policijos komisariatas būkite labai atsargus, kadangi to komisariato tyrėjams duoti melagingus parodymus yra juokų darbas. Komisariato vadovybė bus labai šaliska ir stos į meluojančio piliečio pusę.Melagingus parodymus davęs asmuo nebaudžiamas nei ANK nei BK atsakomybe. Neteisinės valstybės grimasos.
    Visi įrodymai yra.

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!