- Reklama -
Seimo narys Kęstutis Daukšys. KK nuotr.
Seimo narys Kęstutis Daukšys. KK nuotr.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją bei į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo Darbo frakcijos seniūno Kęstučio Daukšio nuslėptos informacijos apie jo šeimos valdomą turtą.
Opozicijos lyderis remiasi viešai pasirodžiusia informacija, kad K. Daukšio žmonos Eiridos Daukšienės turimas Bulgarijoje registruotos įmonės „Sigita 777“ akcijas, kuri valdo didelės vertės nekilnojamąjį turtą Bialos kurorte (Varnos provincija, Bulgarija). Šios akcijos nėra deklaruotos K. Daukšio ir jo žmonos E. Daukšienės turto deklaracijose, nors tai padaryti pagal Gyventojų turto ir pajamų deklaravimo įstatymą privaloma.
Mokesčių inspekcijos prašoma ištirti, kokia yra lėšų, kuriomis E. Daukšienė (tuo metu – Eirida Bružienė) įsigijo Bulgarijoje registruotos įmonės „Sigita 777“ akcijas ir nekilnojamąjį turtą Bialos kurorte, kilmė? Ar šios lėšos yra įgytos teisėtai? Ar yra įvykdytas E. Daukšienės akcijų ir turto Bulgarijoje pardavimo sandoris? Jeigu sandoris buvo atliktas, prašoma nustatyti, kokiomis aplinkybėmis jis buvo atliktas ir ar jis buvo deklaruotas pagal Lietuvos Respublikos įstatymus? Mokesčių inspekcija turėtų išsiaiškinti, ar K. Daukšys ir E. Daukšienė Lietuvos Respublikai sumokėjo visus mokesčius už jų šeimos valdomą turtą ir už lėšas, gautas parduodant turtą Bulgarijoje? Taip pat ar K.Daukšys tinkamai deklaravo savo ir savo žmonos turtą pagal Gyventojų turto ir pajamų deklaravimo įstatymą?
K. Daukšys su dabartine žmona artimai bendrauja nuo 2005 m. (tuo metu jos pavardė buvo E. Bružienė).
„E. Bružienė įmonės „Sigita 777“ akcijas ir nekilnojamąjį turtą Bialos kurorte įsigijo 2006 m., K. Daukšiui dar einant ūkio ministro pareigas. Sandorio vertė tuo metu buvo 154 tūkst. eurų, todėl stebina, kad tokia suma galėjo disponuoti E. Bružienė, dirbusi paprasta rusų kalbos mokytoja. Dar labiau stebina faktas, jog, kaip ji pati nurodo, ji tuo metu disponavo tokio dydžio grynųjų pinigų suma“, – atkreipia dėmesį A. Kubilius.
„2008 m. K. Daukšiui ir E. Bružienei susituokus, ji privalėjo deklaruoti ir savo turimą turtą užsienyje. Tačiau tai iki šiol nėra atlikta, nors dar 2014 m. vasario 18 d. E. Daukšienė (E. Bružienės pavarde) atliko juridinius veiksmus, kurie yra registruoti Bulgarijos juridinių asmenų registre, bet informacijos apie akcijų pardavimą ar perleidimą kitam asmeniui Lietuvoje pateiktoje deklaracijoje nėra. Todėl tikėtina, kad E. Daukšienė turimą turtą valdo iki šiol, arba, kad sandoris sąmoningai buvo nuslėptas nuo Lietuvos institucijų, siekiant išvengti mokesčių mokėjimo“, – teigiama Seimo TS-LKD frakcijos pranešime spaudai.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!