- Reklama -

Prezidentė lankėsi Vilniaus lopšelyje darželyje „Pasakaitė“ ir apdovanojo išradingai valstybės atkūrimo dieną švenčiančius vaikus. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Vilniaus lopšelio-darželio „Pasakaitė“ rengiamoje Vasario 16-osios šventėje ir apdovanojo išradingai valstybės atkūrimo dieną švenčiančius vaikus. Taip pat Prezidentė drauge su vaikais giedojo himną, rašė palinkėjimus Lietuvai ir puošė jais tautišką medį.

„Valstybės gimtadienis suvienija visą šalį, o išradingai šią dieną mini visame pasaulyje esantys Lietuvos piliečiai – nuo pačių mažiausių, laisvoje Lietuvoje gimusių vaikų iki 98 metų šalies istoriją menančių senjorų. Tai diena, kuri įprasmina mūsų Laisvę ir Nepriklausomybę. Lietuva gyva, nes meilę Tėvynei visada nešiojamės savo širdyje“, – sako Prezidentė.

Prezidentė jau ketvirtus metus inicijuoja akciją „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“, kurios tikslas – suburti žmones sumaniai švęsti valstybės gimtadienį, paskatinti bendruomenėse ir šeimose minėti šią Lietuvos valstybei reikšmingą datą.

Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pasakaitė“ lavinami vaikai kasmet linksmai ir išradingai švenčia Vasario 16-ąją. Bendruomenė į savo veiklą yra įtraukusi tremtinių bendruomenę ir kitas ugdymo įstaigas – lenkiško darželio-mokyklos „Vilija“ ir pradinių mokyklų „Pelėda“ ir „Vyturys“ vaikus.

Šiame darželyje vaikai lavinami pagal etninę meninę programą, puoselėjamas senosios tradicijos, švietimo įstaigoje įrengtas liaudies buities muziejus, etnokultūrinės grupės, vaikai mokomi liaudies amatų, dainų.

Akcija „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ jau sulaukė beveik 400 sumanių iniciatyvų kūrybingai ir prasmingai minėti Valstybės atkūrimo dieną.

Išradingai švęsti Vasario 16-ąją ketina mokyklos, bendruomenės, užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai. Žmonės planuoja šventinius renginius, koncertus, rengia įvairias akcijas, protų mūšius, gamina ypatingas trispalves, organizuoja žygius. Šalies mokyklose ir darželiuose planuojami renginiai, skatinantys pilietinį mąstymą, ugdantys tautiškumo ir bendruomeniškumo jausmą.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!