- Reklama -

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos posėdyje. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos posėdyje. Belgijos sostinėje susirinkę ES šalių vadovai aptaria, kaip įgyvendinamos priemonės pabėgėlių krizei spręsti, ir tariasi, kokių veiksmų dar būtina imtis, kad būtų suvaldytas į Europos Sąjungą plūstantis migrantų srautas.

„Europa turi priėmusi eilę priemonių migracijos krizei pažaboti, turime ir sugebėti jas įgyvendinti. Plano B nereikia – tik pradėję greičiau vykdyti tai, kas nuspręsta, susitvarkysime su padėtimi“, – sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, Europos Sąjunga turi apsaugoti savo išorines sienas, o ne statyti vidines. Būtina kuo greičiau pašalinti trūkumus užtikrinant išorės sienų kontrolę ir įsteigti Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnybą. Europa taip pat turi aiškiai parodyti, jog atvykėliai negali diktuoti savo taisyklių. Prieglobsčio prašytojai neturi patys pasirinkti prieglobsčio šalies. Prieglobstis turi būti suteikiamas tiems asmenims, kurie atvyksta su tikrais dokumentais, registruojasi pabėgėlių registracijos centruose ir lieka būtent toje ES valstybėje, į kurią atvyko pirmiausia.

Europos vadovų tarybos posėdyje svarstoma, kaip kovoti su pabėgėlių gabentojais. Pasak šalies vadovės, kovoje su tais, kurie pelnosi iš nelegalaus žmonių gabenimo, būtina panaudoti visas turimas priemones. Lietuva pritaria NATO sprendimui prisidėti prie kovos su prekeiviais žmonėmis.

“Šalių lyderiai taip pat aptaria bendravimą su Turkija, per kurią į Europą plūsta didžioji pabėgėlių dalis. Pasak Prezidentės, būtina įgyvendinti ES-Turkijos susitarimą, pagal kurį Turkija turi pradėti riboti pabėgėlių srautus.

Europai taip pat būtini veikiantys pabėgėlių registracijos centrai Šiuo metu neveikia net pusė reikalingų, o iš 160 tūktsančių pabėgėlių, dėl kurių perkėlimo yra sutarusios ES šalys, perkelta tik 500″, – teigiama Prezidentės spaudos tarnybos pranešime spaudai.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!