- Reklama -

Prezidentės teigimu, generolo Ph. Breedlove vaidmuo prisidedant prie Lietuvos ir Baltijos šalių saugumo buvo išskirtinis. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė JAV karinių pajėgų Europoje vadui Philipui M. Breedlove įteikė valstybės apdovanojimą. Ordino už nuopelnus Lietuvai Komandoro kryžius generolui skirtas už ypatingą asmeninį indėlį ir pastangas stiprinant mūsų šalies saugumą.

Prezidentės teigimu, generolo vaidmuo prisidedant prie Lietuvos ir Baltijos šalių saugumo buvo išskirtinis. Generolas Ph. Breedlove buvo vienas pirmųjų Aljanse, kurio dėka susirūpinta rytinių NATO narių ir Baltijos šalių saugumu. Prasidėjus neramumams Ukrainoje, jo asmeninėmis pastangomis Baltijos šalių saugumas buvo skubiai sustiprintas padidinant NATO oro policijos misiją Lietuvoje. Generolas aktyviai rėmė JAV karinių pajėgų dalyvavimą Baltijos regione, kurį ir toliau planuojama plėsti.

Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas taip pat ryžtingai gynė Baltijos šalių saugumo interesus tarptautinėje arenoje, JAV Kongrese, Senate ir Pentagone bei nuolat ragino NATO nares Baltijos šalims skirti išskirtinį dėmesį.

Pasak šalies vadovės, generolo ryžtas, drąsa ir pasiaukojimas ginant demokratinių šalių laisvę ir saugumą yra pavyzdys visam pasauliui. Valstybės vadovė padėkojo vyriausiajam Sąjungininkų pajėgų Europoje vadui už ištikimybę demokratinėms vertybėms, draugystę ir paramą, kurią Lietuva nuolat jautė pastaraisiais metais.

Susitikime su Ph. Breedlove Prezidentė aptarė saugumo situaciją regione, NATO gynybos planus ir oro gynybą.

„Saugumo iššūkių nemažėja, jie įgauna naujas formas. Todėl bendras demokratinių valstybių atsakas išlieka aktualus ir ypatingai svarbus. NATO turi būti gerai pasirengęs ne tik reaguoti greitai, bet ir efektyviai atgrasyti nuo galimų naujų iššūkių“, – sakė Prezidentė.

Valstybės apdovanojimas Ph. Breedlove skirtas Vasario 16-ąją.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!