- Reklama -

Vytautas Gapšys. KK nuotr.

Šiandien Seimas po pateikimo pritarė Darbo partijos frakcijos teiktai Konstitucijos pataisai, leisiančiai kandidatuoti į Seimą asmenims nuo 23 metų. Šiuo metu Seimo nariu gali būti renkamas ne jaunesnis kaip 25 metų asmuo.

Anot pataisos iniciatoriaus Vytauto Gapšio, šią pataisą jis teikė atsižvelgdamas į jaunimo prašymus bei įvertindamas kitų Europos Sąjungos šalių patirtį.

„Beveik pusėje ES šalių amžiaus cenzas kandidatuojant į parlamentą yra 18 metų, aštuoniose šalyse (įskaitant Lenkiją ir Latviją) taikomas 21 metų amžiaus cenzas, 2 šalys yra nustačiusios 23 metų amžiaus cenzą ir tik keturios šalys, tarp kurių yra ir Lietuva, yra pasirinkusios 25 metų ribą. Net į Europos Parlamentą gali kandidatuoti asmenys nuo 21 metų, tad akivaizdu, kad Lietuvai atėjo laikas tapti modernesne ir mažinti kandidatavimo į Seimą amžiaus cenzą“, — sako V. Gapšys.

Pasak Seimo nario, dėl kandidatavimo į Seimą amžiaus cenzo mažinimo jis kryptingai dirba nuo 2008 metų ir viliasi, kad šios kadencijos Seime idėją pagaliau pavyks įgyvendinti.

„Mano pirminis siūlymas buvo leisti kandidatuoti į Seimą asmenims nuo 21-ių metų, tačiau jis sulaukė vyresnių Seimo narių nepritarimo, todėl buvo pasiektas kompromisas dėl 23 metų. Mano įsitikinimu, Seimo nariais galėtų tapti net ir 18-mečiai, nes amžius neturėtų būti kliūtis dalyvauti politikoje, juk net Nobelio taikos premija 2014 m. buvo įteikta septyniolikmetei moksleivei. Jaunimas įneša į politiką naujų idėjų, energijos ir originalumo, o vyresnieji kolegos turi būti šalia, kad jaunatvišką entuziazmą nukreiptų teisinga linkme. To mes ir siekiame“, — sakė V. Gapšys.

Konstitucijos pataisos tekstą pasirašė 42 parlamentarai iš visų Seimo frakcijų. Konstitucijos pataisos Seime priimamos po 2 balsavimų, tarp kurių daroma ne trumpesnė kaip 3 mėnesių pertrauka. Pataisą turi palaikyti ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių.

2008 m. į Seimą išrinktas V. Gapšys buvo vienas jauniausių praeitos kadencijos Seimo narių, tuo metu jam buvo 26 metai. 2008-2012 m. kadencijos Seime jam teko užimti svarbias ir atsakingas Seimo Darbo partijos frakcijos seniūno bei opozicijos lyderio pareigas. Jauniausias ne tik šio, bet ir praėjusių Seimo kadencijų narys yra darbietis Viktoras Fiodorovas, kuris į Seimą buvo išrinktas būdamas 25-ių. Jis yra įrašytas į Lietuvos rekordų knygą. Seimo Darbo partijos frakcijos narys Valdas Skarbalius į Seimą buvo išrinktas būdamas 29 — erių.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!