R. Žemaitaitis skelbia kandidatuosiantis prezidento rinkimuose

0
230
Remigijus Žemaitaitis. Seimo Kanceliarijos nuotr./aut. Ilona Šilenkova
- Reklama -

Antisemitizmu kaltinamas Seimo narys Remigijus Žemaitaitis skelbia kandidatuosiantis artėjančiuose prezidento rinkimuose.

„Po ilgų svarstymų bei diskusijų su savo komanda, ir gavęs savo komandos pritarimą bei palaikymą, kandidatuoju ir bandau jėgas 2024-ųjų Lietuvos Prezidento rinkimuose!“ – savo feisbuko paskyroje rašo R. Žemaitaitis.

Sausio mėnesį Teisingumo ministerija leido įregistruoti R. Žemaitaičio steigiamą partiją „Nemuno aušra“.

Politikas praėjusių metų rudenį vykusio partijos suvažiavimo metu buvo išrinktas naujos politinės jėgos pirmininku.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę generalinė prokurorė kreipėsi į Seimą prašydama panaikinti parlamentaro R. Žemaitaičio neliečiamybę.

Generalinės prokurorės prašymas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį pateiktas įvertinus 2023 m. gegužės 8 d. pradėtame ikiteisminiame tyrime surinktų duomenų visumą dėl įtariamo viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės žmones.

R. Žemaitaitis savo antisemitiniais pareiškimais ne kartą papiktino tarptautinę bendruomenę. Politikas apkaltino žydus esą vykdžius „lietuvių holokaustą“, viešai dalinosi antisemitiniais pareiškimais. Generalinė prokuratūra dėl parlamentaro antisemitinių pareiškimų yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą.

Dar praėjusių metų lapkritį parlamentarams nutarus, kad yra pagrindas politiko apkaltai, Seimas kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis įvertintų, ar buvo pažeista Konstitucija bei sulaužyta duota priesaika. Jei KT konstatuotų, kad priesaika buvo sulaužyta, Seimo nario mandatas gali būti panaikintas 85 Seimo nariams balsavus už.

 

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė
ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama
- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!