Buvęs komunistų partijos narys Rimvydas Valatka. KK nuotr.
- Reklama -

Vieni įtakingiausių šalies veikėjų – istorikas Alfredas Bumblauskas, žurnalistai Rimvydas Valatka, Rolandas Barysas, teisininkas Rolandas Valiūnas bei verslininkas Arvydas Avulis – kadaise priklausė komunistų partijai, skelbia naujienų portalas 15min.lt. Dalis jų įsitraukė į partijos veiklą jau Atgimimo laikotarpiu.

Publikacijoje nurodoma, kad archyvuose patikrinti žmonės, kurie pagal žurnalo „Reitingai“ ir portalo delfi.lt sudaromą sąrašą yra laikomi įtakingiausiais Lietuvoje. 15min.lt išsiaiškino, kad A. Bumblauskas tapo komunistų partijos nariu 1984 m. Klausiamas, kodėl apie tai nėra paskelbęs, istorikas nurodė, kad apie tai – niekas nesidomėjo.

„Manęs niekas neklausė. Nežinau, ar reikia mojuoti šita korta“, – 15min.lt nurodė A. Bumblauskas, nurodęs, kad 1989 m. grąžino partijos bilietą.

Tuo metu politikos apžvalgininkas R. Valatka, „Verslo žinių“ vyriausiasis redaktorius R. Barysas, advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ vadovaujantis partneris R. Valiūnas bei bendrovės „Hanner Group“ savininkas A. Avulis įstojo į komunistų gretas gerokai vėliau – prieš pat nepriklausomybės atkūrimą.

Iš jų – vienintelis R. Valatka, tapęs partijos nariu 1989 m. liepą, viešuose šaltiniuose yra nurodęs apie buvusią narystę komunistų gretose. Pats publicistas tvirtino, kad ryšys su komunistų partija nutrūko 1990 m. kovą, ir pripažino, kad „būtų daug smagiau, jeigu tokio įrašo biografijoje nebūtų“.

Archyvų duomenys rodo, kad tų pačių metų spalį į komunistų partiją įstojo ir Verslo žinių“ redaktorius R. Barysas. Tačiau jis neigė buvęs partijos nariu ir svarstė, ar rastos bylos duomenys negalėjo būti suklastoti. R. Barysas taip pat tvirtino negavęs ir partinio bilieto.

Tuo metu teisininkas R. Valiūnas įstojo į partiją 1988 m. gruodį, dar būdamas studentu. Visgi, jis nekomentavo šių biografijos aplinkybių.

Komentuoti, kodėl 1988 m. rugpjūtį įstojo į komunistų partiją, atsisakė ir verslininkas A. Avulis.

„Aš į jokias politikas tikrai nenoriu lįsti, aš esu verslininkas ir man lįsti čia su kažkokiom politinėm intrigom jokio noro nėra. Atsiprašau, bet toliau nedalyvausiu tame pokalbyje“, – 15min.lt nurodė verslininkas.

ELTA primena, kad pernai pavasarį paaiškėjo, kad prezidentas Gitanas Nausėda 1988 m. pateikė prašymą stoti į komunistų partiją, tačiau savo biografijoje šį faktą nuslėpė. Pasirodžius šiai informacijai, kilo didelis nepasitenkinimas. Prezidentas pripažino, kad stojimas į partiją buvo jo jaunystės klaida.

Vėliau 15min.lt paviešino informaciją ir apie 20 dabartinių parlamentarų, kurie taip pat kadaise buvo komunistų partijos nariai – dalis jų šio fakto savo biografijose nebuvo nurodę.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama
- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!