- Reklama -
Pernai socialdemokratai užblokavo Laisvės premijos skyrimą Vytautui Landsbergiui. KK nuotr.
Pernai socialdemokratai užblokavo Laisvės premijos skyrimą Vytautui Landsbergiui. KK nuotr.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis kartu su  Seimo narių grupe teikia Laisvės premijos įstatymo pakeitimus, kurie suteikia galimybę Laisvės premijų komisijai atrinkti daugiau kaip vieną pretendentą premijai gauti. Šiuo metu galiojanti Lietuvos Respublikos laisvės premijos įstatymo redakcija numato, kad kiekvienais metais skiriama tik viena premija, pretendentą premijai gauti atrenka Laisvės premijų komisija ir pateikia Seimui išvadas apie atrinktą pretendentą premijai gauti.

„Praktikoje matome, kad galimi atvejai, kai gindami žmogaus teises, plėtodami demokratiją ar skatindami tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą, veikė ne vienas, o kartu keli asmenys, todėl įvertinti tokių asmenų ir organizacijų pasiekimus ir indėlį, galima tik bendrai, neišskiriant kiekvieno jų atskirai“, – sako Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Pasak jo, taip pat galimi išimtiniai atvejai, kai už ypatingus asmens ar organizacijos nuopelnus, asmenų ir organizacijų pasiekimus, yra būtina paskirti Laisvės premiją nedelsiant, nors Laisvės premijų komisija jau yra pateikusi Seimui išvadas apie atrinktą kandidatą.

„Tokiais išimtiniais atvejais turi būti numatyta galimybė, pateikus išsamius motyvus, siūlyti dar vieną pretendentą ar pretendentus Laisvės premijai gauti. Tokiu atveju, Seimui priėmus sprendimą, Laisvės gynėjų dieną būtų įteikiamos dvi Laisvės premijos“, –  sako V. Pranckietis.

Iki šiol kiekvienais metais buvo skiriama viena 5 000 eurų dydžio premija. Dabar siūloma, kad išimtiniais atvejais šio straipsnio 7 dalyje nustatyta tvarka tais pačiais metais būtų galimybė skirti antrą, tokio pat dydžio, t.y. 5 000 eurų dydžio premiją, kuri mokama iš Lietuvos Respublikos Seimo biudžeto.

Projektą, kartu su Seimo Pirmininku teikia Seimo nariai – Irena Šiaulienė, Juozas Olekas, Ramūnas Karbauskis, Remigijus Žemaitaitis, Eugenijus Gentvilas, Irena Degutienė.

Laisvės premija paskiriama iki gruodžio 23 dienos, teikiama Laisvės gynėjų dieną, Sausio 13-ąją.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!