- Reklama -
Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Japonijos parlamento nariu, Japonijos – Lietuvos draugystės asociacijos pirmininku Hirofumiu Nakasone. Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. – O. Posaškova)
Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Japonijos parlamento nariu, Japonijos – Lietuvos draugystės asociacijos pirmininku Hirofumiu Nakasone.  Seimo kanceliarijos nuotr. 

Pirmadienį Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Japonijos parlamento nariu, Japonijos – Lietuvos draugystės asociacijos pirmininku Hirofumiu Nakasone.

Susitikime aptartos dvišalio bendradarbiavimo vystymo perspektyvos, regioninio saugumo aktualijos, Šiaurės Korėjos keliama grėsmė.

„Svarbu pabrėžti, jog Lietuva ir Japonija priklauso tam pačiam demokratinių valstybių aljansui ir remia viena kitą, įveikiant saugumo iššūkius. Lietuva primygtinai ragina Šiaurės Korėją visiškai ir negrįžtamai nutraukti masinio naikinimo ginklų ir balistinių raketų programas, kurios kelia rimtą grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui bei pažeidžia pasaulio ginklų neplatinimo ir nusiginklavimo režimą“, – teigė V. Pranckietis.

ES taikomos sankcijos Šiaurės Korėjai yra vienos iš griežčiausių šiuo metu taikomų. Pasak parlamento vadovo, Lietuva rems tolesnes Europos Sąjungos atsakomąsias priemones, glaudžiai konsultuojantis su pagrindiniais partneriais, laikantis Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rekomendacijų.

„Lietuva ypač vertina Japonijos lyderystę ir jos aktyvų indėlį prisidedant prie taikos išsaugojimo pasaulyje, pasaulio ekonomikos, mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros“, – po susitikimo su svečiu sakė parlamento vadovas.

Susitikimo metu daug dėmesio skirta Lietuvos ir Japonijos dvišalių santykių plėtrai. Pasak Seimo Pirmininko, Japonija nuo 1993 m. yra viena svarbiausių Lietuvos mokslinių lazerių eksporto rinkų. Tuo metu tai buvo vienintelė Lietuvos eksportuojama produkcija į šią šalį. Japonija buvo pirmoji valstybė, padėjusi įtvirtinti Lietuvos lazerių pramonės tarptautinį pripažinimą. Šiuo metu Japonija yra viena pasaulinių lyderių mokslinių tyrimų taikymo gamybos procesuose.

„Lietuvai tenka 80 proc. pasaulinės itin sparčių parametrinių šviesos generatorių gamybos ir pusė pasaulyje pagaminamų pikosekundinių lazerių rinkos. Lietuvoje pagaminti lazeriai yra plačiai naudojami atliekant mokslinius tyrimus, jie yra pritaikomi pramonėje ir medicinoje“, – sakė Viktoras Pranckietis.

Susitikime taip pat aptartas bendradarbiavimas informacinių ir ryšių technologijų, gyvybės mokslų srityse, Japonijos mokslininkų dalyvavimas ,,Life Science Baltics 2018“.

„Sparčiai augant startuolių įmonių bendruomenei, per pastaruosius metus pritraukta 100 mln. JAV dolerių investicijų. Čia galima rasti kai kurių pagrindinių pasaulio verslo pavadinimų, tokių kaip NASDAQ, Uber, Wix Revel sistemų ir kt. Lietuvoje veikia kai kurios greičiausios ir labiausiai prieinamos Europoje interneto jungtys; taip pat čia gyvena 4-ą vietą pasaulyje pagal išprusimą IT srityje užimantys gyventojai“, – sako V. Pranckietis.

Šiemet H. Nakasonei įteiktas „Lietuvos diplomatijos žvaigždės“ apdovanojimas už indėlį plėtojant Lietuvos ir Japonijos ryšius politikos, ekonomikos ir švietimo srityse, stiprinant abiejų šalių parlamentų bendradarbiavimą, garsinant Lietuvos vardą Japonijoje, už pagalbą organizuojant aukšto lygio Japonijos delegacijų vizitus Lietuvoje, paramą 2014 m. rengiant pirmąjį istorijoje Japonijos parlamento Aukštųjų (Tarėjų) rūmų Pirmininko vizitą į Lietuvą, susitikimus su įvairaus rango Lietuvos delegacijomis, atvykstančiomis į Japoniją.

Šiemet minimos 95-osios Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių metinės.

Japonija aktyviai remia Lietuvos narystę EBPO.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!