- Reklama -
Seimo Pirmininkas Viktoras  Pranckietis susitiko su Ukrainos gynybos ministru generolu pulkininku Stepanu Poltoraku ir aptarė padėtį Ukrainoje.  eimo kanceliarijos (aut. Dž. G. Barysaitė) nuotr.
Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Ukrainos gynybos ministru generolu pulkininku Stepanu Poltoraku ir aptarė padėtį Ukrainoje. eimo kanceliarijos (aut. Dž. G. Barysaitė) nuotr.

Gegužės 18 d. Seimo Pirmininkas Viktoras  Pranckietis susitiko su Ukrainos gynybos ministru generolu pulkininku Stepanu Poltoraku ir aptarė padėtį Ukrainoje.

„Saugumo padėtis rytų Ukrainoje išlieka neprognozuojama ir įtempta. Padėtis nepasikeis tol, kol iš Ukrainos teritorijos nepasitrauks Rusijos karinė technika ir samdiniai. Svarbu, kad ESBO stebėtojų misija turėtų prieigą ir galėtų saugiai vykdyti monitoringą“, – sako Seimo Pirmininkas.

Pasak V. Pranckiečio, dabartinė situacija Ukrainoje kelia nerimą, todėl būtina dėti visas pastangas įtampai mažinti.

„Kartu su NATO sąjungininkais aktyviai prisidedame prie Ukrainos gynybos sistemos reformos siekiant užtikrinti civilinę ginkluotųjų pajėgų kontrolę. Norime atkreipti dėmesį, kad reikalingas didesnis valdžios dėmesys dalyvaujantiems antiteroristinėje operacijoje šalies Rytuose. Ukrainos karių dalyvavimas pratybose užsienyje yra teigiamas politinis veiksmas, o kartu ir praktinis, didinantis Ukrainos ir NATO šalių tarpusavio sąveiką“, – sako parlamento vadovas.

Nuo 2014 m. Rusijos Federacijai pažeidus Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą, aneksavus Krymo pusiasalį ir vykdant karinę agresiją Ukrainos rytinėje dalyje, Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimas plėtėsi ir ėmė koncentruotis keliose srityse, tokiose kaip sužeistų karių reabilitacija, materialinė parama, Ukrainos kariuomenės atstovų karinis rengimas ir mokymas, kariuomenės reforma, patarimų reformų klausimais teikimas.

Rytoj, gegužės 19 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiks su  Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) specialiųjų operacijų vadavietės (USSOCOM) vadu generolu Reimondu A. Tomasu III (Raymond A. Thomas III). Susitikime numatoma aptarti aktualius saugumo ir gynybos klausimus, taip pat Lietuvos ir JAV dalyvavimą paramos Ukrainai projektuose.

Seimas yra aktyviausias ES parlamentas dėl politikos tęstinumo ir visokeriopos paramos Ukrainai.

„Kalbėdamas įvairiuose tarptautiniuose formatuose, kalbu apie tai, kad Ukrainoje žūsta europiečiai ir visa Europa turi būti vieninga padedant Ukrainai“, – sako V. Pranckietis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!