Seimo narys Remigijus Žemaitaitis. KK nuotr.
- Reklama -

Seimo sudaryta specialioji komisija apsisprendė – yra pagrindas pradėti apkaltos procesą parlamentarui Remigijui Žemaitaičiui. Tokią išvadą komisija patvirtino pirmadienį vykusio posėdžio metu ir antradienį teiks išvadų projektą Seimui.

„Šiandien yra paskutinė komisijos darbo diena, galutinė išvada jau rytoj bus teikiama Seimui“, – sakė komisijos pirmininkas Arūnas Valinskas.

Toks sprendimas priimtas vienbalsiai. Posėdžio dalyviai pritarė, kad R. Žemaitaičio antisemitiniai pasisakymai pažeidė ne tik Seimo nario pareigas, bet ir Konstituciją.

„Veiksmai, kuriais yra kaltinamas Remigijus Žemaitaitis, nėra tik nesąmonių šnekėjimas ar į žodžio laisvės ribas patenkantis nuomonės reiškimas, tai yra problematiškas ir šiurkštus Konstitucijos pažeidimas, kuris yra nesuderinamas su jo Seimo nario pareigomis ir priesaikos esme“, – pristatydamas išvadų pakeitimus komentavo komisijos pirmininkas A. Valinskas.

Nors Konstitucinis Teismas teigia, kad tokiu atveju Seimo narys turi priedermę dalyvauti svarstymuose ir pateikti paaiškinimus dėl tiriamų veiksmų, pats R. Žemaitaitis viso komisijos darbo metu nedalyvavo nė viename posėdyje.

„Išdėstoma visa epopėja komisijos bandymų prisikviesti ir bendradarbiauti su Remigijumi Žemaitaičiu, kaip su asmeniu, kuriam yra taikom apkaltos procedūra. Yra nurodoma net paminučiui mūsų skambučiai, siųsti laiškai, mano žodinis kreipimasis į R. Žemaitaitį Seimo salėje su kvietimu prisijungti prie mūsų komisijos veiklos, na, ir jo reakciją į visus veiksmus. Kvietimo metu jis buvo Seimo salėje ir tą pakvietimą tikrai girdėjo“, – išvadose pateiktus įrodymus aptarė A. Valinskas.

ELTA primena, kad spalio 19 d. Seimas pritarė specialiosios apkaltos komisijos prašymui skirti daugiau laiko įvertinti naujausius parlamentaro R. Žemaitaičio pasisakymus po „Hamas“ išpuolio prieš Izraelį. Komisijos sudėtį papildė ir trys opozicinių frakcijų atstovai – „darbietis“ Viktoras Fiodorovas, socialdemokratė Dovilė Šakalienė ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys Tomas Tomilinas.

R. Žemaitaitis savo antisemitiniais pareiškimais ne kartą papiktino tarptautinę bendruomenę. Politikas apkaltino žydus esą vykdžius „lietuvių holokaustą“, viešai dalinosi antisemitiniais pareiškimais.

Martyna Pikelytė
ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama
- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!