Seimo tyrimo komisija siūlo tenkinti generalinės prokurorės prašymą naikinti P. Gražulio neliečiamybę

0
84

Seimo sudaryta tyrimo komisija pirmadienį nusprendė siūlyti parlamento nariams tenkinti generalinės prokurorės prašymą naikinti parlamentaro Petro Gražulio teisinę neliečiamybę.

„Siūlome Seimui patenkinti generalinės prokurorės teikimą dėl sutikimo Seimo narį Petrą Gražulį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę“, – posėdyje teigė komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė.

Už šią išvadą balsavo 5 komisijos nariai, 1 narys – Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos atstovas Kęstutis Vilkauskas – susilaikė.

Anot komisijos pirmininkės, P. Gražulio neliečiamybės panaikinimo klausimas turėtų atsirasti antradienio Seimo posėdžio darbotvarkėje.

„Rytoj turėtų Seimo darbotvarkėje atsirasti“, – pridūrė D. Asanavičiūtė.

ELTA primena, kad spalio mėnesį generalinė prokurorė Nida Grunskienė Seimui pristatė savo kreipimąsi dėl parlamentaro P. Gražulio teisinės neliečiamybės panaikinimo. Seimas sudarė komisiją, kurią savo išvadą pateikti įpareigojo iki lapkričio 7 d.

Šis ikiteisminis tyrimas pradėtas po praėjusių metų gegužę parlamente užfiksuotų Seimo nario P. Gražulio pasisakymų apie homoseksualius asmenis. Seimas tąkart svarstė įstatymų projektus, kuriais siekiama reguliuoti kartu gyvenančių nesusituokusių asmenų santykius.

Po pateikimo Seimui pritarus įstatymo projektams, P. Gražulis Seime priėjo prie LGBT bendruomenės atstovų ir ėmė kalbėti apie „homoseksualizmą, pederastiją, apie platinamas venerines ligas“.

„Ir su avimis, ir lavonais, su vaikais, su vyrais. Paskaitykit Šventąjį Raštą, čia iškrypimas. (…) Jūs esate išsigimęs. Dievas sukūrė vyrą ir moterį“, – kreipdamasis į LGBT atstovus kalbėjo P. Gražulis.

Irtautė Gutauskaitė
ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama
- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!