Nuotrauka iš socialinio tinklo "X"
- Reklama -

Tęsdamas savo tarpininkavimo pastangas Artimuosiuose Rytuose, JAV valstybės sekretorius Antony‘is Blinkenas per neskelbtą vizitą Vakarų Krante susitiko su palestiniečių prezidentu Mahmoudu Abbasu. Palestiniečių savivalda sekmadienį paviešino susitikimo Ramaloje nuotraukas.

M. Abbasas pareikalavo neatidėliotinų paliaubų Gazos Ruože. Be to, jis pasisakė už tai, kad į šią palestiniečių teritoriją būtų nugabenta daugiau pagalbos prekių, taip pat degalų, pranešė palestiniečių naujienų agentūra „Wafa“. M. Abbasas kalbėjo apie Izraelio „genocidą“ prieš Gazos Ruožo gyventojus. Izraelis šiuos kaltinimus atmeta ir pabrėžia, kad atakuoja tik teritoriją kontroliuojančio teroristinio „Hamas“ judėjimo taikinius.

Tai pirmasis JAV diplomatijos vadovo apsilankymas Vakarų Krante nuo „Hamas“ teroristų spalio 7 d. Izraelyje surengto išpuolio. Neseniai A. Blinkenas pareiškė, kad Gazos Ruožo kontrolė turėtų būti perduota palestiniečių savivaldai.

A. Blinkenas penktadienį lankydamasis Izraelyje nesėkmingai siekė humanitarinių paliaubų Izraelio kovoje prieš „Hamas“.

Šeštadienį JAV valstybės sekretorius lankėsi Jordanijoje. Sekmadienio vakarą jis vyks toliau į Turkiją. Čia jis, be kita ko, aptars galimus kelius į „ilgalaikę ir tvarią taiką Artimuosiuose Rytuose“, įskaitant „Palestinos valstybės sukūrimą“, pranešė JAV valstybės departamentas.

 

Rasa Strimaitytė
ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!