- Reklama -

Seimo archyvo nuotr.

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė, Darbo partijos frakcijos Seime narė Dangutė Mikutienė surengė spaudos konferenciją itin aktualia ir naudinga tema: „Ar mityba gali būti gydanti?

Konferencijoje dalyvavo Korneilio universiteto prof. dr. T. Kolinas Kempbelas, rusų mokslininkė dr. Marva Oganian, Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų prezidentas prof. Algimantas Kirkutis, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) dėstytojas dr. Darius Kubilius bei Ann Wigmore fondo direktorius Paulius Jaruševičius.

Sveikindama susirinkusius svečius, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė D. Mikutienė, džiaugėsi, kad vis daugiau žmonių, ieškodami vaistų nuo ligų ir norėdami gerai jaustis, atsigręžia į sveiką mitybą.

„Tinkamai pasirinktas maistas gali ne tik padėti išvengti ligų, bet ir nemažai jų išgydyti. Deja, mūsų šalyje gydytojai kol kas šioje srityje neturi pakankamai žinių, tačiau noriu pasidžiaugti, kad ši situacija jau keičiasi“, — sakė D. Mikutienė.

„Gydytojai turėtų skatinti žmones maitintis sveikai, tačiau, dažnai jie neturi pakankamai žinių sveikos mitybos srityje ir nėra pakankamai kvalifikuoti. Mano pastangomis Korneilio universitete gydytojai jau gali tokių žinių gauti. Labai džiugu, kad Lietuvoje taip pat rodoma iniciatyva ir vyksta tokie sveikintini pokyčiai. Noriu pabrėžti, jog tinkama mityba gali padėti išgydyti net sunkias širdies ligas, tereikia mėsos, pieno ir perdirbtus produktus pakeisti augalinės kilmės maistu ir jūs būsite nustebinti savo sveikatos ir savijautos pokyčių. Be to, visi vaistai turi šalutinį poveikį, o štai sveika mityba — ne“, — kalbėjo prof. dr. T. Kolinas Kempbelas.

Konferencijoje dalyvavęs Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų prezidentas prof. Algimantas Kirkutis patikino, jog šalia įprastinės ir dietinės mitybos atsiradus besikeičiančios aplinkos, kurioje gyvename, padiktuotai trečiai mitybos rūšiai — sveikatinanti mitybai — būtina ruošti kvalifikuotus šios srities specialistus.

„Nors mums dar reikia tiksliai apibrėžti sveikatinančios mitybos terminą, nustatyti tokios mitybos standartus ir suteikti gydytojams taip reikalingų šios srities žinių, pirmieji žingsniai jau žengti — artimiausiu Klaipėdos universitete netrukus atsiras nauja studijų programa — natūralioji arba sveikatinanti mityba“, — atskleidė A. Kirkutis.

Į studijų programas įtraukti sveikos mitybos mokslus pažadėjo ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojas dr. Darius Kubilius.

„Atėjo laikas, kai nebereikia bijoti, jog patirsime infarktą, insultą, apsirgsime diabetu, alergija ar net Alzheimeriu — jau žinome, kad keičiant mitybą šitų ligų galime išvengti. Ir nors nusistovėjusias dogmas sunku pakeisti, LSMU taip pat vyksta pokyčiai, kuriais visi labai džiaugiamės“, — sakė D. Kubilius.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!