- Reklama -

Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis. KK nuotr.

Darbo partija įsitikinusi, kad Lietuva yra nepasirengusi priimti 325 pabėgėlius ir nepritaria tokiam Europos Komisijos siūlomam sprendimui, skirstant pabėgėlius valstybėms narėms, spręsti šią problemą.

Partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis pabrėžė, jog supranta, jog reikia laikytis susitarimų su Europos Sąjunga ir solidarumo su kitomis valstybėmis narėmis, tačiau atkreipia dėmesį, kad Europos Komisijos siūlomas būdas spręsti šią problemą „dalinant“ pabėgėlius yra klaidingas.

„Tiek pats pabėgėlių skirstymas Europos Sąjungos valstybėms, tiek jų atsiuntimas į Lietuvą yra neteisingas šios problemos sprendimo būdas, nes iš esmės jis nieko nepakeis, tik padės tiksinčias bombas po valstybių narių pamatais.

Būtina atsižvelgti į kalbinius, kultūrinius, religinius šių žmonių ir valstybių, į kurias jie bus atsiunčiami, skirtumus ir tuomet nesunku suprasti, kad pabėgėlių integracija ne tik nebus sklandi, bet ji praktiškai neįmanoma.

Be to, jau dabar aišku, kad Europos Sąjungos skiriamų lėšų įgyvendinti pabėgėlių priėmimo ir įkurdinimo procesui Lietuvoje tikrai neužteks, tad teks papildomai prisidėti savo biudžeto lėšomis.

Taigi, Darbo partija pasisako už solidarų šio klausimo sprendimą, tačiau nepritaria, kad pabėgėliai būtų dalinami valstybėms narėms ir atsiunčiami į Lietuvą“, – sako Darbo partijos pirmininkas V. Mazuronis.

Darbo partijos pirmininkas įsitikinęs, kad pirmiausiai reikėtų spręsti problemos priežastis, o ne pasekmes ir imtis rimtų priemonių stiprinant Europos Sąjungos sienų apsaugą bei teikiant pagalbą šalims, iš kurių bėga daugiausiai žmonių.

„Suprantame, kad turime moralinę pareigą padėti tiems, kam pagalbos iš tiesų reikia, bet negalima tos problemos išskirstyti po visas valstybes ir apsimesti, kad ji išspręsta. O pradėti reikėtų nuo įvairių ekonominių pagalbos programų toms šalims, iš kurių ir bėga gyventojai, parengimą bei įgyvendinimą.

Taip pat Lietuva galėtų prisidėti prie Europos Sąjungos sienų apsaugos stiprinimo ir suteikti sraigtasparnius, specialistus ar materialinę pagalbą“, – pabrėžė V. Mazuronis.

Lietuva per du metus įsipareigojo priimti 325 pabėgėlius, kurių dauguma bus sirai. 255 pabėgėlių į šalį atvyks iš Italijos ir Graikijos, dar 70 – iš trečiųjų šalių. Šis skaičius nėra galutinis, nes neišspręsta, kaip paskirstyti dar 5 tūkstančius pabėgėlių.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!