- Reklama -
Seimo narys V.Simulik siūlo kolegoms, siekiantiems pirmalaikių Seimo rinkimų, patiems laisvanoriškai atsisakyti mandato . Nuotr. KK
Seimo narys V.Simulik siūlo kolegoms, siekiantiems pirmalaikių Seimo rinkimų, patiems laisvanoriškai atsisakyti mandato . Nuotr. KK

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulik kolegoms, siekiantiems pirmalaikių Seimo rinkimų, siūlo nesikankinti – atsisakyti Seimo nario mandato ir pasitraukti iš Seimo.

“Man, kaip Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkui, tikrai nejauku stebėti dalies savo kolegų kančią. Jaučiu pareigą ateiti jiems į pagalbą ir priminti Konstitucijoje įtvirtintas prigimtines žmogaus teises bei laisves. Pagrindinė iš jų – prievartinis darbas yra draudžiamas. Niekas neturi teisės versti kito žmogaus dirbti per prievartą.

Kita vertus, anokia paslaptis, kad opozicija pirmalaikių rinkimų trokšta jau nuo antrojo 2016-aisiais įvykusių Seimo rinkimų turo. Nuo tada, kai triuškinamai pralaimėjo tuos rinkimus. Pastarosiomis dienomis prie opozicionierių prisijungė dar keli parlamentarai, staiga praradę norą dirbti Seime. O gal tiesiog todėl, kad reikalauti priešlaikinių rinkimų nūdien tapo madinga ir populiaru.

Kaip bebūtų, kolegoms, kurie kankinasi ir vargsta, siūlau labai paprastą ir garbingą išeitį. Neverta kurti komisijų, registruoti projektų, kalbėti ir aimanuoti, plėšytis marškinius. Viską galima padaryti kur kas paprasčiau. Ir didvyriškiau.

Tereikia 71 Seimo nario sprendimo savanoriškai atsisakyti mandatų. Viskas: nebelieka daugumos, parlamentas nebegali priimti sprendimų, Vyriausiajai rinkimų komisijai nelieka nieko kito, kaip tik skelbti pirmalaikius rinkimus. Ne vėliau kaip po pusmečio.

Tad tie, kurie sako, kad darbas Seime tapo nebeįmanomas;

tie, kas mano, kad yra nepajėgūs atstovauti savo rinkėjams, įgyvendinti jų lūkesčius;

tie, kurie suvokia, kad Seime jie ne dirba, o tiesiog sėdi ir gauna algą;

tie, kuriems kančia eiti į parlamentą, dalyvauti komitetų ir komisijų posėdžiuose;

tie, kurie baiminasi įtakų, tikrų ir mistinių grupuočių spaudimo;

tie, kurie nesugeba, nepajėgia ar nebenori atlikti Konstitucijoje numatytų Seimo narių pareigų;

pagaliau tie, kuriems Seime gėda, nejauku, amoralu ir panašiai – turi puikią galimybę parodyti ir įrodyti, kad visos jų godos – ne dėl viešosios nuomonės, ne dėl viešųjų ryšių, ne pasiteisinimas, o nuoširdus rūpestis žmonėmis. Tad prašom – drąsiai pirmyn.

Priešingu atveju, jūsų raudos ir pagraudenimai neturi prasmės ir niekam nerūpi. Priešingu atveju, jūs tiesiog meluojate visuomenei. Jūs apsimetinėjate ir tiesiog drumsčiate vandenį. Puikiai suvokdami, kad jokių pasekmių nebus.

Ryžkitės, kolegos. Nuo Seimo iki Vyriausiosios rinkimų komisijos – vos kelios minutės. Parašote pareiškimą, komisija per kelias dienas jį patenkins – ir jūs laisvi”, – paskelbė Seimo narys V.Simulik.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!