- Reklama -

VRK pirmininkas Z.Vaigauskas. KK nuotr.

Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) dviejose bylose panaikino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą atimti Darbo partijos atstovės Vilmos Venslauskienės tarybos narės mandatą Jurbarko rajono savivaldybės taryboje bei išbraukti Laurą Icikevičienę iš kandidatų sąrašų.

Balandžio 8 d. VRK panaikino Darbo partijos kandidatės į Jurbarko rajono savivaldybę V. Venslauskienės ir L. Icikevičienės rinkimuose gautus balsus dėl neva vykusio rinkėjų papirkinėjimo. Po galutinio balsavimo V. Venslauskienė buvo išrinkta į tarybą, o L. Icikevičienė buvo pirmoji už brūkšnio pirmumo balsų sąraše. Kiekviena politikė atskirai apskundė šį VRK sprendimą LVAT, kuris, išnagrinėjęs abi bylas, kiekvienoje nusprendė, kad VRK sprendimas tiek savo turiniu, tiek procesiškai buvo neteisingas ir neteisėtas.

VRK sprendimas buvo panaikintas dėl to, kad jis buvo priimtas po galutinio rinkimų rezultatų patvirtinimo, o atlikto tyrimo metu dėl galimų rinkimų pažeidimo Jurbarko rajono savivaldybėje nebuvo motyvuotai nustatyti V. Venslauskienės ir L. Icikevičienės padaryti pažeidimai.

Po šio LVAT sprendimo, VRK turės grąžinti tarybos nario mandatą V. Venslauskienei ir atstatyti L. Icikevčienės vietą sąraše.

Anot Darbo partijos rinkimų štabo vadovo Vytauto Gapšio, šis teismo sprendimas dar kartą parodė, kad nagrinėjant įvairius pažeidimus rinkimuose visada reikia vadovautis nekaltumo prezumpcija ir suvokti, kad įtarimai ir gandai patys savaime nėra padarytų pažeidimų įrodymas.

„Rinkimų kampanijos metu teko išgirsti daug nebūtų dalykų apie Darbo partiją ir jos kandidatus, todėl daug kas, taip pat ir VRK, galėjo priimti emocingų, bet teisiškai nepagrįstų sprendimų. Vieną iš tokių sprendimų teismas šiandien panaikino ir mes džiaugiamės, kad teisingumas triumfuoja, tačiau niekas niekada neįvertins, kiek žalos buvo padaryta partijai ir jos kandidatams dėl nepatvirtintos ir nepatikimos informacijos skleidimo viešojoje erdvėje ir kiek tai paveikė rinkimų rezultatus. Todėl kviečiu VRK narius atsakingiau suvokti savo priimamų sprendimų pasekmes, o žiniasklaidos priemones, viešinant informaciją apie politikus rinkimų metu, siekti objektyvumo, o ne skaitytojų dėmesio pritraukimo“, — sakė V. Gapšys.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!