- Reklama -

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį dalyvavo iškilmingoje rikiuotėje ir parade, skirtuose Kariuomenės dienai paminėti, pasveikino Lietuvos karius bei palinkėjo, kad visiems kariams brangi priesaika skambėtų kiekvieno Lietuvos žmogaus širdyje.

„Minime garbingą istoriją institucijos, kuri štai jau 104 metus auga ir stiprėja kartu su mūsų valstybe“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas pažymėjo, kad šiandien, prisimenant tuos, kurie su ginklu rankose gynė Lietuvos laisvę, tuos, kurie dėl jos paaukojo savo gyvybę, Lietuvos kariuomenė prieš mūsų akis vėl iškyla kaip nepakeičiamas valstybės skydas.

Pasak šalies vadovo, praėjo tie laikai, kai dar tik nujautėme Lietuvai ir kitoms regiono valstybėms gresiantį pavojų. Praėjusį vasarį ši grėsmė įgavo visiškai kitokį – realų ir apčiuopiamą – pavidalą.

„Tuo metu, kai nuožmus priešas puola ir niokoja Ukrainą, turime aiškiai suprasti, kad ir mūsų valstybė yra Rusijos imperinių ambicijų taikinyje. Turime daryti viską, kad mūsų protėvių palikimas – nepriklausoma, demokratinė Lietuvos valstybė – būtų apginta ir išsaugota. Tai – mūsų misija ir mūsų likimas“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad valstybė vis daugiau investuoja į savo ginkluotųjų pajėgų pajėgumą kovoti šiuolaikinį karą, užtikrina tinkamą Lietuvos kario aprūpinimą ir apmokymą, skiria daug dėmesio kolektyvinei gynybai mūsų regione, kuria reikiamą infrastruktūrą ir siekia Aljanso pajėgų nuolatinio dislokavimo.

„Lietuvos kariuomenė jau ne kartą įrodė gebėjimą kartu su NATO sąjungininkais veikti petys į petį, vykdyti bendras karines pratybas, tarptautines operacijas bei misijas. Mūsų karių profesionalumu galėjome įsitikinti ir valstybės ekstremalių situacijų bei krizių metu“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas išreiškė įsitikinimą, kad kitų metų liepą Vilniuje vyksiantis NATO viršūnių susitikimas taps dar vienu žingsniu, stiprinant viso regiono saugumą bei kolektyvinę gynybą.

Šalies vadovas šventės proga palinkėjo, kad karių ir visuomenės ryšys kasmet tik stiprėtų, ir kad visiems kariams brangi priesaika per amžius garsiai ir aiškiai skambėtų kiekvieno Lietuvos žmogaus širdyje.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!