- Reklama -

Ketvirtadienį, spalio 13 d. vykusiame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) suformuotos šešėlinės Vyriausybės posėdyje lankėsi dėl valdžios planuojamų pertvarkų viešajame sektoriuje sunerimę teisėsaugos institucijų atstovai. Jiems nerimą kelia ne tik maži atlyginimai ar pernelyg dideli krūviai. Teisėsaugos institucijų atstovai pasigenda nuoseklaus valstybės dėmesio, gerinant visos teisėsaugos sistemos finansavimą.

Prokuratūros poziciją posėdyje išsakė LR Generalinės prokurorės pavaduotojas Gintas Ivanauskas ir Prokuratūros darbuotojų profesinės sąjungos atstovas Egidijus Motiejūnas, policijos – Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkės patarėjas Artūras Černiauskas, teismų – Teisėjų tarybos pirmininko pavaduotoja Egidija Tamošiūnienė.

Pasak, šešėlinės Vyriausybės vadovo Ramūno Karbauskio, stebina šios valdžios paruoštos reformos kokybė ir jos pasekmės, apie kurias kalba su valstybės tarnyba susijusios profesinės sąjungos.

„Pokyčiai turi gerinti žmonių padėtį ir pritraukti į valstybės tarnybą specialistų, bet matome, kad turėsime visiškai atvirkščią situaciją. Ši pertvarka dar labiau paskatins emigraciją. Jei dar prieš dvejus metus mes galėjome didžiuotis augančia ekonomika ir grįžtančiais į Lietuvą žmonėmis, šiandien to nebeliko ir po tokių reformų įvyks negrįžtantys procesai, kada kompetentingi žmonės bus priversti išvažiuoti su visa šeima. Taip nekompetentingai paruoštas projektas, kurį teikia ši valdžia, negali būti įgyvendinamas. Mes prieštaraujame tokiai reformai, kokią ją teikia šita valdžia”, – sako R. Karbauskis.

Išklausiusi suinteresuotas gerinti valstybės tarnybą specialistus atstovaujančias organizacijas, Šešėlinė Vyriausybė kreipsis į I. Šimonytės Vyriausybę ir pateiks siūlymus, kaip gerinti valstybės tarnybą ir užtikrinti valstybės darbuotojams bei pareigūnams orias darbo sąlygas bei atlyginimus.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!