- Reklama -
Biržiečiams – bausmės dėl išvežto į užsienį vogti mažamečio

Panevėžio apygardos prokurorai pagrįstai pareiškė kaltinimus dviem Biržų gyventojams dėl mažamečio verbavimo bei gabenimo į Daniją siekiant jį išnaudoti vagiliaujant iš parduotuvių ir dokumento neteisėto įgijimo bei panaudojimo. Taip konstatavo Panevėžio apygardos teismas, abu teisiamuosius pripažinęs kaltais ir skyręs jiems po 7 metus nelaisvės. Dar vienas kaltinamasis, 28 metų biržietis, mirė nesulaukęs teismo proceso pabaigos.

Biržuose gyvenančius 26 metų A. G. ir 41 metų D. B. į teisiamųjų suolą atvedė išvyka į užsienį 2014 metų vasarį. Kartu su kaltinamaisiais vyko dar du suaugę biržiečiai bei mažametis berniukas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vaikui, kuriam tuo metu nebuvo net 14-os metų, iš matymo pažįstami suaugę biržiečiai pasiūlė važiuoti su jais į užsienį vogti parduotuvėse prekių ir taip užsidirbti.

Kadangi mažametis neturėjo asmens paso ar tapatybės kortelės, pasiskolino dokumentą iš pažįstamo kiek vyresnio paauglio. Už tai nepilnamečiui dokumento savininkui vienas kaltinamųjų sumokėjo 20 litų, daugiau pinigų pažadėjo duoti grįžus iš kelionės. Berniuko tėvai apie tai, kad sūnus išvežamas į užsienį, nežinojo.

Su suaugusiųjų kompanija nuvykęs į Daniją, mažametis kartu su jais dvi dienas vagiliavo parduotuvėse – vogė įrankius, kol buvo sulaikytas vieno prekybos centro apsaugos darbuotojų. Perduotas Danijos policijos pareigūnams berniukas pasakė bičiulio anketinius duomenis, pateikė svetimą asmens tapatybės kortelę, bet buvo demaskuotas ir deportuotas į Lietuvą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys.

Prokuroro teigimu, suaugę vyrai, norėdami pasipelnyti iš vagysčių užsienyje, be jokio sąžinės graužimo įtraukė į šią veiklą mažametį vaiką. „Nuteistieji pasinaudojo skurdžioje šeimoje augančio vaiko patiklumu, pasiūlę jam galimybę apsilankyti užsienyje, kur šis iki tol niekados nebuvo buvęs ir pažadėję gerą uždarbį vagiliaujant“, – sakė valstybės kaltinimą šioje byloje palaikęs prokuroras R. Vagrys.

Nors abu kaltinamieji savo kaltę neigė, Panevėžio apygardos teismas sausio 8 dieną juos pripažino kaltais. Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Prokuratūros inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!