- Reklama -

Darius Valys kviečiamas į Seimą atsakyti į parlamentarų klausimus. KK nuotr.

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai remdamiesi Lietuvos Respublikos Seimo statuto 209 straipsnyje numatyta teise į artimiausią Seimo plenarinį posėdį kviečia generalinį prokurorą Darių Valį atsakyti į jam pateiktus klausimus:

1. Kodėl buvę neteisėti pavedimai į tuometinės Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės sūnaus įmonės sąskaitą, kitas sąskaitas (1 mln. 232 tūkst. 283 litų suma) „nepadarė žalos valstybei, nes minėto bankroto administratoriaus atstovauta tarptautinė finansų konsultacijų įmonė šių metų vasarą savo sprendimu geranoriškai pervedė visą viršytą sumą į banko ,,Snoras“ sąskaitą“? Ar Jūsų nuomone tokiais veiksmais nebuvo padaryta žala pasitikėjimui bent jau Lietuvos valstybe, jos finansų sistema?

2. Prašau paaiškinti, kodėl padarytą civilinę žalą atlygino ne tuometinės Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės sūnaus įmonė, kuriai neteisėtai buvo ir yra pervestos lėšos, o minėto bankroto administratoriaus atstovauta tarptautinė finansų konsultacijų įmonė. Ar Jūs neįžvelgiate akivaizdžių korupcijos požymių?

3. Kaip buvę neteisėti pavedimai į tuometinės Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės sūnaus įmonės sąskaitą, kitas sąskaitas nebuvo padaryti tyčia, nes bankroto administratorius Neilas Kuperis (Neil Cooper) tai atliko „nebūdamas Lietuvos Respublikos piliečiu ir nebūdamas išsamiai susipažinęs su mūsų šalies teisės aktais“? Ar Jūsų nuomone įstatymo nežinojimas atleidžia nuo atsakomybės? Ar Jūsų nuomone Lietuvos Respublikos piliečiams ir ne Lietuvos Respublikos piliečiams yra taikomi skirtingi atsakomybės kriterijai?

„Man toks prokurorų priimtas sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl bankrutavusio banko „Snoras“ administratoriaus veiklos yra visiškai nesuprantamas. Kas gali man paaiškinti, kodėl tokia laimė paskutinę minutę nusišypsojo buvusios Seimo Pirmininkės I. Degutienės sūnaus įmonei ir jos vyrui, kuris nacionalizavimo išvakarėse į kitą banką pervedė beveik 19 mln. Lt? Tai yra akivaizdžiai korupcinis sprendimas bei spjūvis į veidą visiems indėlininkams ir visai teisinei sistemai“, – pažymėjo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Petras Gražulis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!