- Reklama -
Prezidentė paskyrė trečią generalinio prokuroro pavaduotoją. Nuotr. iš lrp.lt
Prezidentė paskyrė trečią generalinio prokuroro pavaduotoją. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, gavusi generalinio prokuroro Evaldo Pašilio teikimą, susitiko su kandidatu į generalinio prokuroro pavaduotojus Dariumi Karčinsku ir aptarė prokuratūros veiklos, ikiteisminių tyrimų kokybės gerinimą, viešojo intereso gynimą.

Prokuratūros sistemoje D. Karčinskas dirba nuo 1996-ųjų, šiuo metu jis eina Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas. Prieš tai D. Karčinskas dirbo Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroje, vėliau – Vilniaus apygardos prokuratūros Nusikaltimų valstybei ir visuomenės saugumui skyriuje, o 1999 metais pradėjo dirbti Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamente.

51 metų D. Karčinskas specializuojasi sudėtingų ekonominių ir finansinių nusikaltimų tyrimuose. Prokuroras nuolat dalyvauja tarptautiniuose projektuose, taip pat skaito paskaitas, susijusias su finansinių nusikaltimų tyrimu. Už pavyzdingai atliekamas tarnybines pareigas D. Karčinskas ne kartą buvo skatintas, jam suteiktas vyriausiojo justicijos patarėjo kvalifikacinis rangas.

Kandidatas teisininko profesinę kvalifikaciją įgijo Vilniaus universiteto Teisės fakultete, nuolat tobulinasi prokurorams ir teisininkams skirtuose mokymuose, seminaruose.

Po susitikimo Prezidentė pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė D. Karčinską generalinio prokuroro pavaduotoju. Jo priesaika numatoma pirmadienį, gegužės 29 d., 13 val.

Generalinio prokuroro pavaduotojus skiria ir iš pareigų atleidžia Respublikos Prezidentas generalinio prokuroro teikimu.

Prokuratūros įstatymas numato, kad generaliniu prokuroru ir jo pavaduotoju gali būti skiriamas asmuo, kuris yra ne jaunesnis kaip 35 metų, nepriekaištingos reputacijos, moka valstybinę lietuvių kalbą, turi Lietuvos Respublikos pilietybę, aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą ir yra įgijęs teisės bakalauro ir teisės magistro ar teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį, turi ne mažesnį kaip dešimties metų tarnybos prokuroru arba kito teisinio darbo stažą.

Generalinio prokuroro pavaduotojais taip pat dirba Žydrūnas Radišauskas ir Margarita Šniutytė-Daugėlienė.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!