- Reklama -

Generalinė prokuratūra. KK nuotr.

Šiandien Generalinė prokuratūra Lietuvos Aukščiausiajam Teismui pateikė kasacinį skundą, prašydama panaikinti Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį Eriko Vaitekūno baudžiamojoje byloje ir palikti galioti Kauno apygardos teismo nuosprendį, kuriuo buvusiam prokurorui skirta reali laisvės atėmimo bausmė.

Kasaciniame skunde nurodoma, kad Lietuvos apeliacinio teismo 2011 m. liepos 14 d. nuosprendis naikintinas dėl netinkamai pritaikyto Baudžiamojo kodekso bendrosios dalies normų, reglamentuojančių bausmės paskirtį ir bausmės vykdymo atidėjimą, taip pat dėl neteisingai paskirtos bausmės už padarytą veiką.

„Generalinės prokuratūros prokuroro, kuriam keliami aukštesni kvalifikacijos ir nepriekaištingos reputacijos reikalavimai, kuris ne tik pats organizuoja centrinių ikiteisminio tyrimo įstaigų atliekamus ikiteisminius tyrimus itin svarbiose bylose, tačiau kontroliuoja ir žemesnių prokuratūrų prokurorų procesinę veiklą, padaroma žala ženkliai didesnė: pakertamas pasitikėjimas visa prokuratūros sistema, valstybės tarnyba, pačia valstybe. Taip pat sutrikdomas normalus teisėsaugos institucijų bendradarbiavimas. Todėl manome, kad E. Vaitiekūno įvykdyta nusikalstama veika padarė ypatingai didelę neturtinę žalą prokuratūros, kaip teisėsaugos institucijos, autoritetui“, – pabrėžia Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis, kaip aukštesnysis prokuroras šioje baudžiamojoje byloje pateikęs kasacinį skundą.

Prokurorai pažymi, kad E. Vaitiekūnas pats pareikalavęs kyšio, šią nusikalstamą veiką padarė sąmoningai pažeisdamas moralines ir įstatymines nuostatas. Atsižvelgiant į E. Vaitekūno padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį ir pobūdį, nusikalstamos veikos baigtumą, atliktų nusikalstamų veikų apimtį, tyčios turinį, nuteistojo asmenybę, yra pagrindo manyti, kad bausmės tikslai nebus pasiekti ir įgyvendinti be realaus laisvės atėmimo bausmės atlikimo. Darytina išvada, kad apeliacinės instancijos teismas, atidėdamas paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą, netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą, kas ir lėmė neteisingos bausmės paskyrimą, todėl teismo nuosprendis negali būti laikomas teisingu, jis turėtų būti panaikintas ir paliktas galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendis be pakeitimų.

Lietuvos apeliacinis teismas atidėdamas žemesnės instancijos teismo nuosprendžiu paskirtos realios laisvės atėmimo bausmės vykdymą, išskirtinai dėmesį atkreipė į padariusiojo nusikaltimą asmenybę charakterizuojančius duomenis ir nepagrįstai nuvertino subjekto užimamas pareigas bei nusikaltimo pobūdį. E. Vaitekūno padaryta nusikalstama veika dėl savanaudiškų tikslų didina padarytos veikos pavojingumo laipsnį.

Kauno apygardos teismo 2011 m. kovo 21 d. nuosprendžiu E. Vaitekūnas pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir nuteistas laisvės atėmimu 1 metams ir 6 mėnesiams, bausmę atliekant pataisos namuose.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!