- Reklama -

KK nuotr.

VšĮ „Karių teisių gynimo centras“ dar kartą pasiekė reikšmingą pergalę byloje grąžinant Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūną, kuris, mūsų vertinimu, buvo nepagrįstai atleistas.

Kartais tikrai stebina pirmos instancijos teismo keliaklupsčiavimas ministerijoms, nulėmęs jau šiuo metu panaikinto tada Vilniaus apygardos administracinio teismo priimtą neteisėtą “sąžiningą” sprendimą.

Šiandien buvo gautas Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) išaiškinimas, kuriuo buvo rėžtas geras antausis Vilniaus apygardos administraciniam teismui (VAAT). Toks LVAT išaiškinimas džiugina ir suteikia viltį ateityje turėti ir sąžiningus teismų sprendimus. LVAT nurodoma, kad žemesnis teismas buvo visiškai neteisingas, pažeidė Konstitucijoje ir Konvencijoje įtvirtintą praktiką ir principus.

Ši problema, kada pirmos instancijos teismai iš esmės nesigilina į bylos esmę ir priiminėja į kairią ir į dešinę ministerijoms palankius sprendimus, kurie prasilenkia su teisingumu, egzistuoja seniai ir vangiai nyksta iš teismų sistemos.

Šiuo konkrečiu atveju, kaip gerai išaiškino LVAT, VAAT priėmė sprendimą tieisog perrašydamas atsakovo atsiliepimo motyvus, visiškai nesigilindamas į bylos esmę ir tokiu būdų elgdamasis neteisingai, nevykdydamas teisingumo, o tik palaikydamas vieną iš proceso šalių – LKA.  Konstatuota, kad VAAT nesilaikė nei Konstitucijos, nei Europos žmogaus pagrindinių laisvių ir teisių konvencijos (toliau – Konvencija) teismų sprendimams keliamų reikalavimų formai ir turiniui.

Šis LVAT sprendimas yra tik tarpinis iki kol bus galutinai išspręsta byla, tačiau LVAT suteikė viltį, jog VAAT iš naujo išnagrinės bylą įsigilinęs į bylos esmę ir ištirs įrodymus sąžiningai.

Laimonas Jakas

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!