- Reklama -

Konstantinas Michailovas nesupranta, už ką septintus metus jis laikomas Lietuvos kalėjime. KK nuotr.
K.Michailovas su advokatu A.Marcinkevičiumi. KK nuotr.
Generalinės prokuratūros prokurorai R.Stankevičius ir M.Dūda priešinosi buvusių omonininkų apklausai Latvijos ir Rusijos teismuose. KK nuotr.

K.Michailovas su advokatu A.Marcinkevičiumi. KK nuotr.

Lietuvos Apeliaciniame Teisme nagrinėjamoje Medininkų byloje – pusės metų pertrauka. Nepaisant Generalinės prokuratūros prokurorų M.Dūdos ir R.Stankevičiaus prieštaravimų, teismas nusprendė pasinaudoti teisinės pagalbos sutartimis su Latvija bei Rusija ir apklausti į teismą liudyti kviestus, tačiau neatvykusius buvusius Latvijos omonininkus A.Kuzminą, I.Dežinį, I.Puziną, I.Gorbanį, V.Pužajų ir V.Michailovą.

„Gerbiamas teisme, aš tikrai neprašyčiau šių liudininkų apklausti, jeigu tai būtų antraeiliai liudininkai. Tačiau tai yra „raktiniai“ liudininkai, ir nuo jų priklauso mano likimas. O prokuratūra daro viską, kas įmanoma ir neįmanoma, kad tik jie nebūtų apklausti“, – penktadienį vykusiame Apeliacinio teismo posėdyje kalbėjo Vilniaus apygardos teismo nuteistas iki gyvos Konstantinas Michailovas.

Generalinės prokuratūros atstovai šioje byloje motyvavo, esą tai, jog teismas nusprendė apklausti K.Michailovo gynėjų norimus apklausti liudytojus, išsiuntė jiems šaukimus, tačiau liudininkai į Lietuvą neatvyko, rodo, jog teismas išnaudojo visas įmanomas priemones, kad jie būtų apklausti, ir ties tuo klausimu reikėtų padėti tašką.

Tačiau teismas, pasitaręs, nusprendė buvusius omonininkus apklausti Latvijos ir Rusijos teismuose pagal jų gyvenamąją vietą.

Šių buvusių omonininkų parodymai gali būti labai reikšmingi nagrinėjant Medininkų bylą.

2003 m. gegužės 28 d. Generalinės prokuratūros prokuroras R.Stankevičius kreipėsi į Vilniaus m. 2 apylinkės teismą, prašydamas patvirtinti I.Gorbanio alibi, ir teismas nutartimi nustatė, kad trys Rygos omonininkai – I.Gorbanis, V.Michailovas ir K.Nikulins (dabar Michailovas) tą naktį, kai įvyko Medininkų žudynės, iš Vilniaus OMON‘o bazės nebuvo išvažiavę.

Kaip žinia, ši byla iš politinės jau tampa geopolitine.>>>

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!