- Reklama -

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, kad penktadienį švietimo, ugdymo įstaigos, valdžios institucijos, įmonės gavo apie 750 pranešimų su grasinimais susprogdinti. Anot jo, rusų ir lietuvių kalbomis siunčiamose elektroniniuose laiškuose prašoma išpirkos už neva pastato išminavimą, kiti laiškai yra politinio pobūdžio – juose kaltinama „nacių palikuonių“ rėmimu.

Anot R. Požėlos, pranešimai su grasinimais susprogdinti šalies švietimo ir ugdymo įstaigoms pradėti siuntinėti jau ketvirtadienį, o nuo penktadienio nakties, kaip teigė policijos vadovas, ne tik švietimo, ugdymo, bet ir valdžios institucijos, privataus sektoriaus objektai gavo apie 750 pranešimų su grasinimais susprogdinti.

„Šiai minutei turime apie 750 pranešimų“, – penktadienį surengtos spaudos konferencijos metu sakė R. Požėla.

Jis tvirtino, kad pranešimus su grasinimais įstaigos gauna ir šiuo metu. R. Požėla teigė, kad įstaigos, gavusios tokius pranešimus, turi apie tai informuoti Bendrąjį pagalbos centrą (BPc) telefonu 112. Policijos generalinis komisaras teigė žinantis, kad dėl didžiulio skambučių skaičiaus į BPC centrui prisiskambinti yra sunku.

„Tikrai nereiktų žmonėms padėti ragelio, nes reikia palaukti, ar tai bus 10-15 minučių. Kitas kelias yra išsiųsti BPC numeriu SMS žinutę, bet yra prašymas detaliau aprašyti situaciją ir būtinai nurodyti adresą“, – dėstė R. Požėla.

Jis teigė, kad policijos atvykimas į objektą gali užtrukti, kadangi pareigūnams dėl grasinimų į įvairias įstaigas šiuo metu tenka važiuoti labai dažnai. R. Požėla ragino įstaigas, kurios gavo grasinimus, evakuoti pastate esančius žmones, pasirūpinti, kad jie nuo pastato atsitrauktų saugiu atstumu, išanalizuoti vaizdo stebėjimo kamerų informaciją, apie įvykį, jei tai yra mokykla ar darželis, informuoti vaikų tėvus.

„Kviečiu ir prašau nekelti panikos, nes matyt šitų dalykų iniciatorių pagrindinis tikslas būtent yra panikos kėlimas“, – pridūrė policijos generalinis komisaras.

Jis teigė, kad su panašių grasinimų banga neseniai susidūrė Latvija, Estija.

Prašo išpirkos arba kaltina nacių rėmimu

Kaip pasakojo R. Požėla, grasinimai įstaigos elektroniniais laiškais siunčiami dviem kalbomis – rusų ir lietuvių. Didžioji dalis laiškų – rusų kalba.

„Vienur prašoma išpirkos, kad būtų išminuojama, už menamą išminavimo paslaugą. Kita žinutė yra su politiniais reikalavimais – kad „jūs esate prieš Rusiją“, kad „remiate nacius, nacių palikuonis“, – apie grasinimų turinį kalbėjo R. Požėla.

Gytis Pankūnas
ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!