- Reklama -
Kalėjimų departamentas. KK nuotr.

Kalėjimų departamentas baigė tirti Šiaulių apygardos probacijos tarnybos pareigūnų veiksmus dėl Rimanto Bekinčio priežiūros. Tyrimu nenustatyta, kad Šiaulių apygardos probacijos tarnybos pareigūnai būtų pažeidę ar aplaidžiai žiūrėję į Probacijos nuostatas, tačiau buvo konstatuota, kad prabuojamojo kontrolė galėjo būti organizuota efektyviau.

Tarnybinį patikrinimą atlikusi komisija nustatė, kad 2015 m. rugsėjo 21 dieną į registrą įtrauktas asmuo turėjo vidutinę pakartotinio nusikalstamumo riziką. Iki spalio 27 dienos su probuojamuoju dirbęs inspektorius buvo sudaręs priežiūros planą. Komisija teigia, jog planas galėjo būti labiau individualizuotas.

Taip pat pastebėta, jog už probuotojų kontrolę atsakingi Šiaulių apygardos probacijos tarnybos darbuotojai galėjo užtikrinti efektyvesnį darbo organizavimą. Šiaulių apygardos probacijos skyriaus viršininkei ir šio skyriaus vyresniajai inspektorei siūlomos tarnybinės nuobaudos papeikimas ir pastaba.

Kalėjimų direktorės įsakymu sudaryta komisija atliko kompleksinį ir visapusišką tyrimą ir pasiūlė priemonių dar efektyviau užtikrinti Probacijos tarnybų darbą. Jau priimti sprendimai dėl darbuotojų kompetencijų ugdymo, teisės aktų tobulinimo, bendradarbiavimo su visuomene ir valstybės institucijomis stiprinimo bei personalo kontrolės ir aprobuojamų asmenų priežiūros individualizavimo procedūrų gerinimo.

Probacijos tarnybų pareigūnai vykdo asmenų priežiūrą pagal Kalėjimų departamento patvirtintą Didžiosios Britanijos aprobuotą modelį. Taip pat vadovaujamasi Probacijos įstatymo principais.

KD inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!