- Reklama -

Ūkio banko valdytojas Vladimiras Romanovas nuo Lietuvos teisėsaugos pasislėpė Rusijoje. Na, o šiuo metu Panevėžio teisme nagrinėjama byla, panašu, vilkinama. KK nuotr.

“Verslas be pinigų, kaip žmogus be oro‘‘,- tokia metafora savo raudas išsako vienas žinomas Panevėžio verslininkas Erlandas Simaitis įklimpęs į ūkio banko pinkles.

Sukčiavimu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi – tokie kaltinimai pateikti dviems buvusiems ūkio banko Panevėžio filialo vadovams 62 metų Kazimierui Antanynui ir jo 44-erių jo pavaduotojui Žydrūnui Buinevičiui. Kartu su jais į teisiamųjų suolą sėdo ir keturis kartus už finansinius nusikaltimus teistas 50 metų verslininkas Erlandas Simaitis.

Bankininkai įtariami 2005-2008 metais, šiurkščiai pažeidinėdami kreditavimo taisykles, išdavę apie 5 mln. litų (1,4 mln. eurų) neteisėtų paskolų.

E.Simaitis mano, kad gal per daug pateikė informacijos teisėsaugai, nes už šios situacijos stovi labai didelio masto organizuotas nusikalstamumas. Labai stambus kapitalas atsidūrė organizuoto nusikalstamumo rankose, tai yra AB Ūkio banko ir su juo susijusių asmenų. Nuo šio organizuoto nusikalstamumo nukentėjo Valstybė, teisėsaugos institucijos ir visi tie, kurie pakliūna į paspęstus spąstus. Jis mano, kad teismams ir prokuratūrai vienareikšmiškai buvo daroma politikų bei bankininkų, tokių kaip V.Romanovas, įtaka.

Šalies Prezidentė ne be reikalo atkreipė dėmesį į Ūkio ir kitų bankų aferas. Nusikaltimų procesas sustojo. Bankininkai išsilakstė, kaip žiurkės iš skęstančio laivo, skirtingomis kryptimis. Rizikuojant teisėsaugos institucijų darbuotojams, verslininkams bei žurnalistams, kurie galėjo būti apkaltinti ar netekti užimamų pareigų, buvo išaiškinti galimi Ūkio banko nusikaltimai: stambaus masto pinigų plovimas, pažeidimai suteikiant paskolas, piniginių lėšų iššvaistymas, kitos iš anksto suplanuotos aferos.

Belieka nedaug. Atstatyti teisingumą nukentėjusiųjų atžvilgiu. Peržiūrėti bylas, atsiradus naujoms aplinkybėms. Atlyginti žalą nukentėjusiems dėl AB Ūkio banko ir jiems talkinusiųjų kaltės.

Vladimiras Romanovas laiku išnešė kudašių iš Lietuvos. Jis yra pasiprašęs Rusijos pilietybės. Ilgai Lietuvos teisėsaugininkus už nosies vedžiojusi Rusija priglaudė jį po savo sparnu. Jį teisti bus galima nebent už akių.

Lietuvos Respublikos teismai narplioja šią istoriją toliau. Šiuo metu Panevėžio apygardos teisme vyksta teismų maratonas. Nagrinėjami nusikaltimai, susiję su AB Ūkio banko veikla. V.Romanovo suinteresuoti asmenys bando apkaltinti verslininkus, nuslepiant tiesioginį aferų meistrą V.Romanovą.

Šioje byloje yra pareikšti dešimties ieškovų civiliniai ieškiniai, kurių suma siekia beveik 4 mln. eurų. Vienas didžiausių bankrutavusios AB ,,Ūkio banko“ – 2117242,89 eurų ieškinys.

Valstybinis kaltintojas mano, kad yra pakankamai duomenų, pagrindžiančių Kazimiero Antanyno kaltę, padarius jam inkriminuojamas nusikalstamas veikas, numatytas LR BK 182 str.2 d., 228 str.2 d.; 182 str.2 d., 228 str.2d,. 182 str.2d., 228 str. 2 d., 228 str. 1 d., 228 str.1d., 228 str.1d.,

Žydrūno Buinevičiaus kaltę, padarius jam inkriminuojamas veikas , numatytas LR BK 182 str. 2 d., 228 str.2d.; 182 str.2 d., 228 str.2d. 228 str., 1 d.,182 str.2d., 228 str. 2 d., 228 str. 1 d., 228 str.1d., 228 str.1d.,

Erlando Simaičio kaltę, padarius jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 182 str.2 d.

Visiems kaltinamiesiems kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Dabar, po ilgos vasaros pertraukos, Panevėžio apygardos teisme įvykęs posėdis nieko naujo neatskleidė. Apart to, kad norint vilkinti bylos tyrimą, tam visos sąlygos sudarytos. Mat, vieno iš pripažinto nukentėjusiu šioje byloje, Nerijaus Kero advokatas Andriejus Melkovas pateikė prašymą nušalinti šališką teisėją Valdą Meidų.

Nušalinimo reikalavo pagal LR BPK 58 str.1 dalies 4 punktą ir advokatas Adomas Liutvinskas, atstovaujantis N.Kerą. Teisėjas dėl paskolos panaudojimo ne pagal paskirtį Nerijų Kerą jau nuteisė 3 metų nelaisvės. Nuosprendis apeliacine tvarka apskųstas.

Susidarė dviprasmiška situacija, todėl teisėjas V. P. Meidus nusišalino.

Argi susipažinęs su byla V.Meidus to nematė? Ar iš anksto, nevilkinant bylos tyrimo, nereikėjo pačiam nusišalinti? Gal manė, jog „praslįs“?

Padaryta pertrauka. Tačiau ar naujas teisėjas sugebės naujam posėdžiui tinkamai pasiruošti pagal ankstesnio teisėjo sudarytą posėdžių grafiką? Byloje vien kaltinamasis aktas užima 150 puslapių.

Kitas teismo posėdis turėtų įvykti rugsėjo 30 d. Apie teismų eigą informuosime skaitytojus. Teismo posėdžiai suderinti iki metų pabaigos.

Alvydas Veberis

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!