- Reklama -
Tam, kad butų galima užsidirbti tuos 600 eurų „į rankas“, kai kuriuose komisariatuose jau šiuo metu darbuotojų sąskaita taupomos lėšos. KK nuotr.
Tam, kad būtų galima užsidirbti tuos 600 eurų „į rankas“, kai kuriuose komisariatuose jau šiuo metu darbuotojų sąskaita taupomos lėšos. KK nuotr.

Žinote, kaip greitai policijos vadams įvykdyti pareigūnams duotą pažadą padidinti algas? Sakote, tiesiog reikia pradėti daugiau mokėti? Naivu ir primityvu. O mūsų vadai nei naivūs, nei primityvūs. Todėl jie turi savo sprendimą – papildomas darbo valandas. Naktimis, savaitgaliais. Nori uždirbti daugiau? Tai ir dirbk. Ilgai. Naujos darbo sąlygos? Ne, kam jos, policija turi savo modelį. Ir požiūrį. Varguoliška policininko alga. Na, tada ir varguoliškas darbo laikas. Be poilsio ir šeimos.

Policijos generalinio komisaro patvirtintose 2015-2020 metų veiklos gairėse numatyta „siekti, kad policijos pareigūno darbo užmokestis 2019 metais, atskaičius mokesčius, būtų ne mažesnis nei 1000 eurų. Tuo tikslu jau 2016 metais bus imtasi priemonių, kad policijos pareigūno uždarbis, atskaičius mokesčius, būtų ne mažesnis nei 600 eurų ir tolygiai didėtų.“

O dabar konkrečiau apie priemones, kurių ėmėsi policijos departamentas, kad šis punktas būtų įgyvendintas. Viešai deklaruoti, kad pareigūnų darbo užmokestis didės iki 600 eurų „į rankas“, reiškia apgaudinėti ne tik visuomenę, bet ir pačius pareigūnus. Vadinkime daiktus savais vardais. Departamento vadovai ieško būdų, kaip pareigūną priversti užsidirbti šią sumą, t.y., budėjimai namuose, naktinis darbas ir pan. Kyla klausimas, kaip tokį darbo užmokestį užsidirbs mama, viena auginanti mažametį vaiką? Kaip bus išlaikytas darbo ir poilsio režimas, numatytas įstatymuose? O kas bus, jei pareigūnas nesutiks dėl objektyvių priežasčių taip papildomai uždarbiauti?

Antra. Toks mistinis „didinimas“ yra tam tikras galvos skausmas ir vadovams. Pareigūnų, ypač  žemesnės grandies, darbo užmokestis priklauso nuo daugelio kintamųjų – naktinių, šventinių dienų ir t.t. Vadovai turės kas mėnesį gerokai pasistengti, kad tinkamai apskaičiuotų ne tik realų darbo laiką, bet ir kiek ir kam reikia dar papildomai užsidirbti iki 600 eurų. Kaip vadovas bus įvertintas kasmetinio vertinimo metu, jei paaiškės, kad ne visiems savo pavaldiniams sugebėjo „pakelti“ darbo užmokestį iki 600 eurų? Ar jau pats laikas imti iš pareigūnų  raštiškus atsisakymus užsidirbti papildomai?

Trečia. Ar nereikėtų pasakyti pareigūnams, kad šis „didinimas“ neturės jokios įtakos jo pensijos dydžiui? Ji  skaičiuojama tik nuo pagrindinio atlyginimo, laipsnio ir stažo. Tik padidinus pagrindinį atlyginimą būtų teisinga ir padoru deklaruoti, kad pakėlėme žemiausios grandies pareigūnų darbo užmokestį, tačiau tam reikia keisti vidaus tarnybos statutą. Apie tokias iniciatyvas iš policijos departamento kol kas nesigirdi.

Profesinės sąjungos ne prieš, kad pareigūnams būtų leista užsidirbti. Kodėl gi ne. Jei žmonės nori ir gali dirbti daugiau, jei nepažeidžiami teisės aktų reikalavimai, darbo ir poilsio laikas, tuomet prašom. Priverstinės lygiavos neturi būti. Melagingo deklaravimo, kad „keliam darbo užmokestį“ – taip pat.

Ir dar. Tam, kad būtų galima užsidirbti tuos 600 eurų „į rankas“, kai kuriuose komisariatuose jau šiuo metu darbuotojų sąskaita taupomos lėšos. Pareigūnų skaičius nuolat mažėja, policijai 2016 metų biudžete buvo skirta papildomų asignavimų. Gal iš tiesų reiktų paklausti policijos departamento vadovų, kaip tai padarė vienas apsukrus veikėjas, – kam jums pinigai, jei jūs neturite fantazijos?

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!