- Reklama -

V.Tomaševskis teigia, kad debatai EP išsklaidė abejones dėl Lenkijos. KK nuotr.

Antradienį, sausio 19-ąją, vakare Europos Parlamento būstinėje Strasbūre įvyko debatai apie Lenkiją. Diskusiją pakomentavo joje dalyvavęs Europos Parlamento narys Valdemar Tomaševski.

„Debatus apie Lenkiją Europos Parlamente galima apibūdinti cituojant vieną patarlę: „iš didelio debesies mažas lietus”. Kaltinimai Lenkijai nuo pat pradžių kėlė abejonių. Reikia pripažinti, kad debatų pradžioje Europos Komisijos vadovo pavaduotojas Frans Timmermans bandė sudaryti įspūdį, kad Lenkijos valstybės institucijos esą neįgyvendino Konstitucinio tribunolo sprendimų, o Seimas tariamai žengė žingsnius, apsunkinančius tribunolo sprendimų įgyvendinimą, o tai, jo manymu, gresia teisinės valstybės principams. Debatai išsklaidė šias abejones”, – pažymėjo EP narys.

„Labai geroje kalboje Lenkijos premjerė Beata Szydło atrėmė visus šiuos kaltinimus, nurodydama, kad Lenkijos piliečiai per demokratiškus rinkimus pasisakė už permainas, kurias dabar vykdo vyriausybė. Premjerė ryžtingai pareiškė, kad laisvė, lygybė, teisingumas ir suverenumas – tai vertybės, kuriomis remiamasi kuriant Lenkijos ateitį. Lenkijos vyriausybės vadovė įtikinamai pabrėžė, kad demokratijai Lenkijoje nėra iškilusi jokia grėsmė, o teisinė valstybė kaip tik atstatoma. To nevalia pamiršti europiečiams kuriant bendriją vadovaujantis pasitikėjimu, o ne nepagrįsta kritika. Nors debatų formatas buvo ribotas ir nedaug narių turėjo galimybę pasisakyti, labai daug europarlamentarų iš įvairių šalių palaikė Lenkijos premjerės B. Szydło poziciją”, – debatus komentuoja Valdemar Tomaševski.

„Išklausęs debatus, esu įsitikinęs, kad Beatos Szydło vyriausybė ir Lenkija susitvarkys su nepagrįstais kaltinimais, kurie kyla iš kairuoliškų, dažnai antikrikščioniškų kai kurių Europos politikų nusistatymų. Diskusija parodė, kad Lenkija turi Europoje visą būrį draugų, pasiruošusių padėti kiekvienąkart prireikus“, – pažymėjo Europos Parlamento narys.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!