Jonas Ohmanas LRT laidoje 2023 06 25, stop kadras
- Reklama -

Zigmas Vaišvila

2023 m. lapkričio 29 d. Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė Vita Gedvilienė tenkino Zigmo Vaišvilos skundą ir panaikino jau trečią Vilniaus m. 3-iojo policijos komisariato vyriausiosios tyrėjos Tomos Gaigalaitės nutarimą atsisakyti pradėti tyrimą dėl Jono Ohmano Ukrainai renkamų aukų finansų tvarkymo.

Prokurorė policijai nurodė atlikti papildomus tyrimo veiksmus:

-iš UAB „Moore Mackonis“ išsireikalauti išsamius Všį „Mėlyna ir geltona“ veiklos (audito) duomenis;

-išsiaiškinti, kodėl audito ataskaitoje nurodyta, jog „Reikšmingo iškraipymo dėl apgaulės nepatikimo rizika yra didesnė nei reikšmingo iškraipymo dėl klaidų neaptikimo rizika, nes apgaule gali būti sukčiavimas, klastojimas, tyčinis praleidimas, klaidingas aiškinimas arba vidaus kontrolių nepaisymas“, nes Tarptautinio audito standarte numatyta auditoriaus pareiga, jog atliekant auditą auditorius privalo gauti pakankamą užtikrinimą, kad finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų iškraipymų nei dėl apgaulės, nei dėl klaidos;

-išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių 2022 m. metinė finansinės atskaitomybės ataskaita buvo pateikta pavėluotai, t. y. ne iki 2023-05-25, o daug vėliau;

-išsiaiškinti, kur galimai dingo 2 776 402 Eur paramos lėšų;

-išsiaiškinti, kodėl 2022 m. Všį „Mėlyna ir geltona“ sumokėjo 3 969 263 Eur PVM ir muito mokesčių, jeigu prekes išvežė į Ukrainos Respubliką (pagal PVM įstatymo 41 str. taikomas 0 tarifas PVM, kai prekės išgabenamos iš Europos Sąjungos), dėl ko būtina išsireikalauti iš Všį „Mėlyna ir geltona“ eksporto ir importo į Lietuvą ( Europos Sąjungą) dokumentus ir juos įvertinti;

-išsiaiškinti, kodėl VšĮ „Mėlyna ir geltona“ savo veikloje naudoja nenustatytos „Blue/Yellow“ vardą, vykdydama reklamą ir rinkdama lėšas;

-išsiaiškinti, kodėl J. Ohman skelbiasi, jog tik 30 % Ukrainai surenkamos labdaros pasiekia Ukrainą;

-įvertinti, ar Jono Ohmano, Lauros Paukštės-Kubilienės, auditorės Dangutės Pranckėnienės veiksmuose nėra nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 235 str. 1 dalyje, požymių (žinomai melagingi liudytojo parodymai).

Policijos vykdomo VšĮ „Mėlyna ir geltona“ veiklos aplinkybių tikrinimo metu reikšmingai pasikeitė šios viešosios įstaigos skelbiama informacija apie jos surinktas lėšas dėl paramos Ukrainai (https://htwww.blue-yellow.lt/en).

Š.m. rugsėjo – spalio mėnesiais buvo skelbiama, kad VšĮ „Mėlyna ir geltona“ surinko per 50 mln. Eur paramos, o 2023 m. lapkričio 30 d. jau skelbiama, kad surinkta tik 44 895 060 Eur, nurodant, kad tai yra 2023-04-20 d. duomenys.

Sąžiningas aukų rinkėjas, viešai skelbęs, kad surinko per 50 mln. Eur aukų, neturėtų jokių sąžiningų priežasčių slėpti šį faktą ir 2023-11-30 d. skelbti, kad surinko 6 mln. Eur mažiau aukų. Todėl Z. Vaišvila dėl šių aplinkybių paprašė prokurorės skubiai imtis konkrečių priemonių.

Matant tai, kas vyksta su VšĮ „Mėlyna ir geltona“, mieli žmonės, prieš aukodami ukrainiečiams, pagalvokite, ar galima pasitikėti J. Ohman veikla?

Aplinkybės tikslinamos ir tyrimo medžiagoje dėl J. Ohmano pasisakymo 2023-06-25 d. LRT 19.30 val. televizijos laidoje „Savaitė“ (15.30 – 17.00 min.), kurioje šis veikėjas Lietuvos žmones, keliančius Lietuvos vėliavą, apkaltino veikimu Rusijos naudai. 2023-08-10 d. Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras Šarūnas Šimonis tenkino Z. Vaišvilos skundą ir panaikino Vilniaus m. 2-ojo Policijos komisariato vyriausiosios tyrėjos Agnės Vavilovės nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šių J. Ohmano veikų.

Prie šio tyrimo 2023-08-28 pareiškimu prisijungė ir Žydrūnas Savickas, nes 2023-06-16 d. J. Ohmanas (Oehman pavarde) savo asmeninėje socialinio tinklo Facebook paskyroje www.facebook.com/jonasoehman sąmoningai išplatino žinomai suklastotą nuotrauką, kurioje šis pasaulinio garso Lietuvos sportininkas vaizduojamas ne su Lietuvos Respublikos vėliava, kurią jis laikė rankose, bet su Rusijos Federacijos vėliava.

Prokuroro Š. Šimonio nutarimu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grasinimo „TV eteris“ redaktoriui Donatui Pikeliui susidoroti su juo dėl kvietimo žmonėms kelti Lietuvos vėliavą.

- Reklama -

1 KOMENTARAS

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!