- Reklama -

Pasak paskelbtos palydovo-šnipo nuotraukos, Malaizijos lėktuvą pašovė naikintuvas

Likus vos kelioms valandoms iki „didžiojo dvidešimtuko“ vadovų susitikimo Australijos Brisbeno mieste, vienas Rusijos TV kanalas paviešino sensacingą nuotrauką. Pranešama, jog nuotrauką gavo „Boingo“ katastrofos ekspertizę atliekanti Rusijos inžinierių sąjunga (RIS) iš JAV aviacijos eksperto Džordžo Bilto.

Prie savo laiško, kuriame jis išreiškė pritarimą RIS išvadoms, amerikiečių ekspertas pridėjo ir iš kosminio palydovo darytą nuotrauką, kurioje aiškiai matyti raketos paleidimas iš po naikintuvo kairiojo sparno tiesiai į pilotų kabiną. Anot RIS pirmojo viceprezidento Ivano Andrijevskio, ekspertai atliko išsamią nuotraukos analizę, ir neaptiko jokių klastojimo požymių.

Iš nuotraukoje nurodytų koordinačių darytina prielaida, jog buvo fotografuojama iš amerikiečių arba anglų palydovo.

Apie tai, jog šalia „Boingo“ buvo ukrainiečių naikintuvas SU-25, jau po tragedijos skelbė Rusijos Gynybos ministerija (beje, ties šia vieta tenka konstatuoti, jog naikintuvai SU-25 nėra skirti atakoms „oras-oras“, jie skirti atakoms prieš žemėje esančius objektus, tad tomis vasaros dienomis galimai tiesiog įsivėlė klaida- vietoj „SU-27“ buvo skelbiama apie „SU-25“- S.S.). Tuomet ji paskelbė duomenis, bylojančius apie tai, jog lėktuvas galėjo būti numuštas iš oro. Tačiau tiek Ukrainos, tiek ir Vakarų valdantieji bei žiniasklaida tvirtino, esą „Boingas“ buvo numuštas iš zenitinio raketų komplekso „BUK“, kurio neva neturėjo Ukrainos kariuomenė, ir buvo dislokuotas sukilėlių kontroliuojamoje teritorijoje. Vakarai bei Kijevas dėl „Boingo“ numušimo kaipmat apkaltino Rusiją, ir per visus nuo katastrofos praėjusius keturis mėnesius komponavo „kruvinojo Putino“, naikinančio civilius lėktuvus bei žudančio taikius užsieniečius, įvaizdį.

Tai tapo anokiu „emociniu baubu“, kuriuo viso pasaulio, pirmiausia- Europos žmonės buvo bauginami „Rusijos grėsme“. Antai- Rusija neva ketina ne tik užgrobti Ukrainą (kuri europiečiams ne itin rūpi), bet ir veržtis toliau į Europą, ir štai jau žudo ramiai miegančius vakariečius- taikius lėktuvo keleivius- olandus.

Po katastrofos JAV ir ES sugriežtino sankcijas prieš Rusiją. V.Putinas buvo lyginamas su Hitleriu, iš Rusijos buvo reikalaujama atgailauti bei prisipažinti dėl nužudymo. Paskutinis pastarosiomis dienomis to reikalavo Australijos premjeras. Rusija savo ruožtu reikalavo neatidėliotino tyrimo. Tyrimas vyko ilgai bei vangiai, taip nieko ir neišaiškindamas. Ir štai – ši nuotrauka.

Nuotrauka padaryta iš JAV žvalgybinio palydovo.

Ar pasaulis sugriūtų, jei B.Obama pripažintų šios nuotraukos tikrumą?

Taip, žlugtų Kijevo režimas, kurį amerikiečiai rėmė, ir kurio pagalba jie siekė nutolinti Ukrainą nuo Rusijos. Taptų neįmanoma toliau versti europiečius taikyti sankcijas Rusijai. Jie greitai neatšauks tų sankcijų, tačiau tas siaubas, kurį sukels JAV taikomų metodų suvokimas, išblaivins daugybę europiečių.

Ar Obama galėtų žengti tokį žingsnį? Neaišku. Nes tai yra itin sunkus pasirinkimas.

Aišku, visa tai turi prasmės tik tuo atveju, jei „Boingą“ numušė Ukrainos naikintuvas nedalyvaujant JAV spec.tarnyboms. Ir net baisu pagalvoti, kas būtų, jei paaiškėtų, jog Kijevas tai padarė JAV iniciatyva, jog JAV sąmoningai, savo pamėgtu stiliumi, surengė šią provokaciją, kad viską suverstų Rusijai, ir kad išgąsdintų Europą bei pasaulį „Rusijos grėsme“, kad ir per savo sumodeliuotą, bet itin kraupų epizodą.

B.Obama galėtų guostis nebent tuo, kad tos tiesos atskleidimas pareikalaus daugelio metų, jei ne dešimtmečių. Tad jo asmeniškai gal niekas ir nepaklaus, ar jis apie visa tai nutuokė…

Parengė Sergejus Sokolovas

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!