- Reklama -

 

Pastarieji Ukrainos bepiločių orlaivių smūgiai Rusijos naftos perdirbimo gamykloms išvedė iš rikiuotės dideles naftos įmones, o tai atsiliepė Rusijos ekonomikai, tačiau vargu ar pati Rusija galės apsiginti nuo tolesnių atakų.

Kaip rašo „Ukrinform“, tai socialiniame tinkle X pranešė Didžiosios Britanijos gynybos ministerija, remdamasi žvalgybos duomenimis.

Pasak žinybos atstovų, pastarosios atakos prieš naftos perdirbimo gamyklas galėjo išvesti iš rikiuotės mažiausiai 10 proc. Rusijos naftos perdirbimo pajėgumų.

„Šie smūgiai atneša finansinių nuostolių Rusijai, darydami poveikį vidaus degalų rinkai. Kapitalinis remontas gali trukti daug laiko ir pareikalaus išlaidų. Dėl sankcijų tikriausiai pailgės įrangos keitimo laikas ir išaugs kaina“, – teigia analitikai.

Britų pareigūnai atkreipia dėmesį į Rusijos energetikos ministerijos atstovo žodžius, kad naftos perdirbimo gamykloms apsaugoti planuojama dislokuoti oro gynybos sistemas „Pancir“.

„Tačiau, atsižvelgiant į Rusijos energetikos šakos dydį ir mastą, mažai tikėtina, kad ji įstengs apsaugoti visus pažeidžiamus objektus“, – konstatuoja analitikai.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, kovo 17 d. Ukraina surengė bepiločių orlaivių atakas prieš kelias Rusijos naftos perdirbimo gamyklas. Kovo 15-16 dienomis taip pat buvo smogta trims didelėms naftos perdirbimo gamyklos Samaros srityje. Kai kurie atakuoti objektai yra už maždaug 900 km nuo Ukrainos sienos.

Stasys Gimbutis
ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!