- Reklama -

Jungtinių Valstijų Kongresas patvirtino papildomą finansavimo paketą, pagal kurį bendra Lietuvai skirta karinė parama 2022 metais padidės iki 141 mln. dolerių. Ši pagalba yra 2,2 mlrd. dolerių vertės JAV paramos paketo dalis, skirto padėti Ukrainai ir 17 valstybių, kurios reikšmingai prisidėjo prie paramos Ukrainai.

Šis pagalbos paketas skirtas Lietuvos kariuomenės atgrasymo ir gynybos nuo išaugusios Rusijos grėsmės pajėgumams stiprinti. Kartu, ši parama padės papildyti Lietuvos karinius pajėgumus, kuriais Lietuva ženkliai pasidalino su Ukraina.

„Lietuvos lyderystė regione ir karinė parama Ukrainos gynybai yra itin svarbios Ukrainos žmonių kovoje atremiant Rusijos agresiją. Šis paramos paketas padės Lietuvai papildyti svarbius gynybos pajėgumus reikalingus valstybės apsaugai, o tai sustiprins ir NATO rytų sparną“, – sako JAV ambasadorius Robertas Gilchristas.

„Esame labai dėkingi Jungtinėms Amerikos Valstijoms, kurios teikdamos pagalbą kovojančiai Ukrainai,  ir Baltijos šalims skiria finansinę paramą, kuri šiuo kritiniu momentu yra itin svarbi. Tai rodo, jog  JAV įsipareigojimai mūsų regiono saugumui išlieka tvirti ir auga“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

JAV karinės paramos programa yra skirta teikti dotacijas arba tiesiogines paskolas remti užsienio valstybių karinius poreikius – įsigyti gynybos įrangą, karinius mokymus ar paslaugas iš JAV.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!