K. Budanovas ragina Kanadą perduoti Ukrainai dešimtis tūkstančių nurašytų raketų

0
93
Briuselio karinio karališkojo muziejaus nuotr. Aut. Marcelloo - Own work, CC BY-SA 3.0
- Reklama -

Ukraina tikisi, kad Kanada perduos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms raketas CRV7, kurių dešimtis tūkstančių ketinama sunaikinti.

Generolas leitenantas Kyrylo Budanovas tai sakė interviu „Global News“.

Jo teigimu, raketos padėtų Ukrainai sustabdyti Rusijos kariuomenę. Be to, jų perdavimas padėtų Kanados mokesčių mokėtojams sutaupyti pinigų, reikalingų raketoms utilizuoti. „Tikimės, kad ši situacija bus naudinga abiem pusėms“, – sakė K. Budanovas.

Jis sakė, kad raketas CRV7 būtų galima naudoti ir Ukrainos atakos sraigtasparniuose, ir antžeminiuose paleidimo įrenginiuose, skirtuose taikytis į Rusijos tankus ir artileriją.

Pasak jo, Ukraina aptarė šį klausimą su Kanada, tačiau vis dar laukia sprendimo.

Kanados pareigūnai teigė, kad nagrinėja prašymą, tačiau įspėjo, kad raketos CRV7 yra dešimtmečių senumo ir galėjo tapti nestabilios, todėl jas pavojinga valdyti ir transportuoti.

Ukrainiečiai teigia, kad yra labai sunkioje padėtyje ir nori prisiimti riziką. Jie teigė, kad yra įpratę tvarkytis su tokia senesne amunicija, kaip, pavyzdžiui, CRV7.

Kaip pažymima, leidinio apklausti ekspertai patvirtino, kad senosios raketos gali būti nestabilios. „Tačiau, kadangi CRV7 naudojamas kietasis kuras, jos vis dar gali būti saugios, jeigu buvo tinkamai laikomos ir nebuvo veikiamos drėgmės ar užterštumo“, – tikina „Global News“.

„Ukrinform“ primena, kad Kanados ginkluotosios pajėgos turi 83 303 raketas CRV7, kurios buvo sukurtos devintajame dešimtmetyje, o jų eksploatacija nutraukta pirmajame šio amžiaus dešimtmetyje. Prieš trejus metus vyriausybė pasirašė kontraktą dėl jų utilizavimo per kelerius metus. Kanados nacionalinės gynybos departamentas pareiškė, kad svarsto galimybę šias raketas įtraukti į galimą būsimos karinės pagalbos paketą, tačiau ne visos raketos turi kovines galvutes.

Živilė Aleškaitienė (UKRINFORM)
ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama
- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!