- Reklama -

Suomijos prezidentas Sauli Niinisto antradienį pareiškė, kad nuotėkis, dėl kurio šį savaitgalį buvo uždarytas gamtinių dujų vamzdynas iš Estijos į Suomiją, tikriausiai įvyko dėl „išorinio“ veiksnio.

„Tikėtina, kad žala tiek dujotiekiui, tiek telekomunikacijų kabeliui atsirado dėl išorinės veiklos“, – sakė S. Niinisto. Jis nepateikė išsamesnės informacijos.

Valstybės vadovas sakė, kad žalos priežastis dar nėra aiški, o abi šalys bendradarbiauja vykstančiame tyrime.

S. Niinisto sakė, kad susisiekė su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir kad NATO yra pasirengusi padėti atlikti tyrimą.

„NATO dalijasi informacija ir yra pasirengusi padėti su įvykiu susijusioms sąjungininkėms“, – pranešė J. Stoltenbergas socialiniame tinkle „X“.

Suomijos dujų tinklo operatorė, valstybinė įmonė „Gasgrid“, sekmadienį pranešė, kad dujotiekis „Balticconnector“ buvo uždarytas dėl įtariamo nuotėkio. Ji teigė, kad Suomijos įlankos dugnu einančiame dujotiekyje buvo pastebėtas „neįprastas slėgio kritimas“.

„Gasgrid“ pridūrė, kad Suomijos dujų sistema yra stabili, o tiekimas užtikrinamas per plaukiojantį suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą Inkoo savivaldybėje.

2019 metais pradėtas eksploatuoti dujotiekis „Balticconnector“ – vienintelis dujų importo į Suomiją kanalas, išskyrus SGD, nes 2022 metų gegužę, Maskvai įsiveržus į Ukrainą, importas iš Rusijos buvo sustabdytas.

Rusija nutraukė dujų tiekimą po to, kai Suomija atsisakė mokėti rubliais – sąlyga, nustatyta „nedraugiškoms šalims“, įskaitant ES valstybes nares, – kaip būdas apeiti Vakarų finansines sankcijas Rusijos centriniam bankui.

Gamtinės dujos sudaro apie penkis procentus Suomijos suvartojamos energijos, jos daugiausia naudojamos pramonėje ir kombinuotoje šilumos ir elektros energijos gamyboje.

Živilė Aleškaitienė (AFP)
ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!