- Reklama -
sxc.hu nuotr.

Valdantieji dar kartą žada kompensuoti pensijas, teisiškai tariant, grąžinti skolą arba liaudiškai tariant – vagystę.

Tačiau, kaip žinome iš patarlių, skola – ne „rona“, neužgyja, o retas vagis kuris grąžina, ką „pasiskolinęs“.

Spaudoje pasirodė pranešimų, jog „Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė jau yra paskelbusi, kad pensijų kompensacijos nebus paveldimos.”

Pensijos vagystė – ne šiaip skola. Ne kartą Lietuvos Konstitucinis teismas išaiškinęs, jog priskaičiuota ir mokama pensija – tai žmogaus įgyta nuosavybė.

Kaip žinia, nuosavybė iš piliečio gali būti atimama tik teisėtu pagrindu ir tik tinkamai kompensuojant (LR K 23 str.).

Spaudoje pasirodę pranešimai, neva pensijų negali prašyti kompensuoti paveldėtojai, yra melagingi, nes nuosavybė ir turtinės teisės į nuosavybę yra paveldimos.

Valstybė siekia išvengti teisminių ginčų tarp nuo skurdo ir ligų mirusių pensininkų palikuonių, apsimetant, jog neva nebuvo tokios baisios ir gėdingos pensininkų ir neįgaliųjų skurdinimo politikos.

Pareigūnų profesinės sąjungos jau kovoja ir laimi teisminius ginčus dėl sumažintų ir ne pilnai išmokamų pensijų. Teismuose įrodyta, jog pensija privalo būti mokama visa, o ne tik 80 procentų.

Todėl nepaisant klaidinančių pranešimų, siekiu paraginti mirusių ir neatgavusių savo nuosavybės – nusavintos pensijos – palikuonių drąsiai kreiptis į Sodrą dėl pažymų apie neišmokėtos pensijos dalį.

Kreiptis į Sodra galima su paveldėjimo teisės liudijimu. Jeigu Sodra atsisako suteikti duomenis, tuomet galima kreiptis į administracinį teismą su prašymu įpareigoti Sodrą pateikti duomenis apie mirusiojo negautą pensijos dalį, arba tiesiai į teismą su reikalavimu grąžinti neišmokėtą pensijos dalį ir įpareigoti Sodra pateikti visus duomenis teismui.

Gavus pažymą, su ja galima kreiptis į teismą, galima dar ir užklausti Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, ar grąžins pensijos dalį ir kada. Bet susirašinėti su ministerijomis yra nebūtina, nes išduodama pažymą, Sodra tuo pačiu pripažįsta skolą. Ką atsakovas pripažįsta, ir dar raštu, to praktiškai įrodinėti nebereikia. Bylos aplinkybės yra aiškios.

Teismas privalo priimti prašymą iš mirusiojo pensininko ar neįgaliojo paveldėtojo, ir nagrinėti ieškinį, bei privalo priteisti neišmokėtos pensijos dalį, nes tai yra nuosavybės vagystė.

Valstybė ne kartą demonstravo, jog švaistosi milijonais ir netgi milijardais. Su teismo sprendimu galima nukreipti išieškojimą į Sodrą ir valstybę. Valstybė valdo milijardinį turtą, valdininkai važinėja prabangiais automobiliais: už nuskurdintų ir jau mirusių pensininkų ir neįgaliųjų centukus.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!