- Reklama -
Baltarusijoje Gardino srityje nustatytas ir sunaikintas afrikinio kiaulių maro židinys. KK nuotr.

Trečiadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius po susitikimo su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Žemės ūkio ministerijos, Muitinės departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Kiaulių augintojų asociacijos vadovais ir atstovais nurodė skubiai sušaukti Ekstremalių situacijų komisijos posėdį dėl iš Baltarusijos kylančios afrikinio kiaulių maro grėsmės ir prevencijos priemonių.

Baltarusijoje Gardino srityje nustatytas ir sunaikintas afrikinio kiaulių maro židinys. Siekiant apsisaugoti nuo plintančios ligos, kuria užsikrečia kiaulės ir šernai, sugriežtinta pasienio kontrolė.

„Bus sušaukta Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis ir priimti teisės aktai, kurie leis skirti lėšas apsisaugoti nuo šio viruso. Penkiuose pasienio su Baltarusija punktuose būtina įsigyti dezinfekcijos priemones įvažiuojantiems automobiliams dezinfekuoti. Taip pat sugriežtinta įvežamų iš Baltarusijos gyvulinės kilmės maisto produktų, pvz. dešrų ir pašarų kontrolė“, – teigia Ministras Pirmininkas.

Afrikinis kiaulių maras – tai liga, kurią platina ne tik užsikrėtę šernai ir kiaulės, bet ir erkės. Gydymo nuo šios ligos nėra, sergančios kiaulės ir šernai turi būti naikinami.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!