- Reklama -
E.Jakilaitis planuoja tapti LRT vadovu. KK nuotr.
E.Jakilaitis planuoja tapti LRT vadovu. KK nuotr.

Valdantiesiems Seime inicijuojant LRT ūkinės-finansinės veiklos tyrimą, pastaruoju metu po padidinamuoju stiklu atsidūręs LTV laidos “Dėmesio centre” vedėjas Edmundas Jakilaitis paskelbė, jog galbūt  pretenduos į LRT vadovo kėdę.

“Beprecedentis Lietuvos istorijoje puolimas prieš LRT ir akivaizdus mano ir mano kolegų persekiojimas už valdžios kritiką privertė mane rimtai svartyti galimybę kandidatuoti į LRT generalinio direktoriaus postą.

Tokiu atveju matyčiau du esminius savo veiklos tikslus:

1. Maksimalus objektyvumas ir nepriklausomumas
2. Maksimalus skaidrumas

LRT, visuomenės nuomonės apklausų duomenimis, yra objektyviausias ir patikimiausias transliuotojas Lietuvoje, tačiau tobulėti dar tikrai yra kur.

LRT darbuotojų, ypač žurnalistų, apsaugojimas nuo galimo politinio poveikio ar, kaip dabar matome, persekiojimo už kritiką, taip pat būtų vienas svarbiausių mano veiklos priotetų.

Dėl skaidrumo. Esu įsitikinęs, kad nuo šiol visuose būsimuose LRT laidų konkursuose, o vėliau ir sutartyse, turėtų būti numatyta, kad visų laidų sąmatos turėtų būti skelbiamos viešai.
LRT laidų konkursuose galėtų dalyvauti tik tie kūrėjai ir įmonės, kurie sutinka su esmine viešumo sąlyga.
Visa LRT finansinė veikla kiekvienais metais turėtų būti audituota Valstybės kontrolės bei nepriklausomo tarptautinio audito. Nepriklausomo ir valstybinio audito ataskaitos turėtų būti kiekvienais metais pateikiamos kartu su LRT veiklos atsakaita parlamentui.

Apie visus kitus prioteritus – šviečiamąją, kultūrinę LRT misiją bei informacinę lyderystę šiame įraše nesiplėsiu.

Galutinį sprendimą dėl savo kandidatavimo priimsiu artimiausiu metu, kai bus paskelbtas konkursas į LRT generalinio direktoriaus postą”, – savo paskyroje feisbuke paskelbė E.Jakilaitis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!