- Reklama -

"Sveikesnio pasirinkimo link" - Šiauliuose. Nuotr.

Įgyvendinant 2013 m. – sveikatingumo metų programą, patvirtintą LR Vyriausybės, aštuoniose Lietuvos savivaldybėse: Kėdainių, Marijampolės, Jonavos, Kaišiadorių, Lazdijų, Joniškio, Panevėžio rajono ir Šiaulių rajono, bendradarbiaujant su LR sveikatos pasaugos ministerija ir visuomenės sveikatos biurais, pradedamas vykdyti projektas „Sveikesnio pasirinkimo link“.

Pagrindinis projekto tikslas – skatinti sveiką gyvenseną, ugdyti sveikos gyvensenos įpročius Lietuvos mokyklų bendruomenėse. Tai tarptautinio pilotinio projekto, vykdyto 2011 m. Šiauliuose kartu su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, patobulintas ir pakoreguotas tęsinys. Vykusio projekto metu Šiaulių Gegužių progimnazijoje Lietuvos sveikuolių sąjungos lektoriai vedė 3 dienų mokymus moksleiviams, 3 dienų seminarą pedagogams ir skaitė paskaitas tėvams.

“Trys dienos, pakeitusios vaikus. Taip būtų galima nusakyti šių mokymų esmę. Mokiniai čia išmoko ne tik pažinti geriau save, analizuoti savo pojūčius, girdėti tylą, valgyti obuolį, medituoti, bet ir mylėti save bei aplinkinius. Tai buvo nuoširdumo, džiaugsmo, puikios nuotaikos, meilės vieni kitiems metas”, – rašoma tarptautinio projekto koordinatorės Šiaulių Gegužių progimnazijoje, etikos mokytojos Ilonos Zazienės atsiliepime apie vykdytą projektą.

2013 m. vykdomo projekto metu aštuonių savivaldybių mokyklų bendruomenėse bus rengiami praktiniai sveikos gyvensenos mokymai vaikams ir jaunimui, pedagogams, mokyklų darbuotojams ir moksleivių tėvams.

Moksleiviai patrauklia aktyvių ir loginių žaidimų forma praktiškai bus mokomi atminties ir susikaupimo gerinimo metodų, atsipalaidavimo, stresų ir neigiamų emocijų valdymo technikų, sveikos mitybos kultūros, fizinių pratimų, koreguojančios gimnastikos, atpalaiduojančių kvėpavimo, juoko, garso, muzikos ir šokio technikų, grūdinimosi principų.

Suaugusiems skirti mokymai pritaikyti prie šių dienų žmonių gyvenimo ritmo, darbinio užimtumo ir poreikių, siekiant parodyti, jog ir šiuo laikmečiu, kai visi skubame ir bėgame, galime gyventi darnoje tiek su savimi, tiek ir su aplinka, atsikratę senų stereotipų ir neteisingų nuostatų kiekvieną dieną galime gyventi sveikai. Mokymų metu dalyviai supažindinami su pagrindiniais sveikatingumo principais ir praktiškai mokomi kaip to siekti: kasdieninėmis rytinėmis mankštomis, grūdinimosi praktikomis, sveika mityba, kvėpavimo ir savireguliavimo pratybomis, vyksta paskaitų ir pokalbių ciklas.

Po mokymų dalyviai išmoksta pažinti save, pasitikėti savimi, analizuoti savo pojūčius, kontroliuoti neigiamas emocijas, įveikti nerimą, depresiją, įtampą, nemigą, įvairius skausmus ir sutrikimus, sustiprinti širdies-kraujagyslių, virškinimo, kvėpavimo, šalinimo, lytinės, judėjimo sistemų funkcijas, išlaikyti save energingu ir pakilios nuotaikos, tinkamai valgyti, atsipalaiduoti ir susikoncentruoti, gerbti ir mylėti save bei aplinkinius, pagreitinti socialinės adaptacijos šeimoje ir kolektyve problemų sprendimą, sėkmingiau spręsti šeimos problemos, pasitikėti savimi ir nebijoti klaidų.

„Smagiausia po sveikatos mokyklų matyti švytinčias žmonių akis ir pasiryžimą tęsti visa tai, ką išmoko – sveikai gyventi. Be galo džiugu stebėti kaip pozityviai keičiasi žmonių gyvenimai, stiprėja jų sveikata, gerėja santykiai su artimaisiais, emocinė būsena, auga gyvenimo kokybė, šeimose gimę vaikai auklėjami sveikuoliška dvasia. Kad ir kaip keista būtų, visi žino, kad sveikai gyventi yra geriau, kad reikia sveikai maitintis, būti fiziškai aktyviems, grūdintis, tačiau retas kuris tai daro. Nes trūksta valios…. Dalyvavimas tokiame projekte suteikia jėgų, energijos ir entuziazmo, sugrąžina norą sveikai gyventi ir sustiprina valią visa tai daryti“, – sako Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis.

Sigita Kriaučiūnienė, Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!