- Reklama -
R. Morkūnaitė–Mikulienienė ignoravo 61 Genocido tyrimo centro darbuotojo Seimui siųstą poziciją - išklausė tik vieną pusę. KK nuotr.
R. Morkūnaitė–Mikulienienė ignoravo 61 Genocido tyrimo centro darbuotojo Seimui siųstą poziciją – išklausė tik vieną pusę. KK nuotr.

Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai akivaizdžiai rodo, kad šį ginklą naudoja „Историческая память“ fondas, įkurtas Vladimiro Putino parėdymu. Manome, šio fondo tikslas yra perrašyti Lietuvos istoriją, t. y. balinti sovietinę okupaciją, neigti stalinizmo indėlį į Holokaustą. Manome, kad „Историческая память“ fondo uždavinius siekiama įgyvendinti, perėmus vadovavimą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui ( toliau- Centras).
Neišgirdome atsakymo į Raigardo Musnicko, LRT televizijos laidoje „Dienos tema“pateiktą klausimą R. Morkūnaitei-Mikulėnienei dėl Centro sklandaus atstovavimo Lietuvos interesams. Manome, kad Seimo darbo grupės vadovė elgėsi nesąžiningai, kalbėdama tik apie apgailestavimą, jog „sunku galvoti apie efektyvų darbą“. R. Morkūnaitė-Mikulėnienė taip ir neatsakė ar efektyvus Centro darbas bus skirtas Lietuvos interesams apginti, ar, atvirkščiai, juos išduoti.
Manome, kad Lietuvos interesų įvertinimas ir gynimas turėjo būti pagrindinė Seimo darbo grupės misija. Ar Mingailė Jurkutė, nesilaikydama teisės aktų, viršydama savo kompetenciją ir įgaliojimus, viešai neobjektyviai vertindama Pasipriešinimo dalyvių (rezistentų) teisių komisijos darbą, savo veiksmais nepakenkė Centro ir Komisijos reputacijai? Ar jos veiksmai nepadarė žalos Lietuvos interesams? Manome, kad darbuotoja, kuri galbūt veikia ne Lietuvos interesams, galimai yra toleruojama Seimo darbo grupės vadovės. Žiniasklaida informavo, kad R. Morkūnaitė–Mikulienienė ignoravo 61 Genocido tyrimo centro darbuotojo Seimui siųstą poziciją. Išklausė tik vieną pusę, atliko vienpusišką tyrimą, kai agresyvi kaimyninė valstybė Rusija teigia, jog istoriją naudoja, kaip ginklą.
Dėl M. Jurkutės atleidimo, ir to kaip šį klausimą reikėtų spręsti yra paskelbtas LIETUVOS ŽMOGAUS TEISIŲ ORGANIZACIJŲ kreipimąsi 2021-03-17 „DĖL PADĖTIES LIETUVOS GYVENTOJŲ GENOCIDO IR REZISTENCIJOS TYRIMO CENTRE“ .
Manome, kad dirbti su Lietuvos istorija ir pateikti visuomenei savo darbo rezultatus, gali tik atsakingi žmonės, kurie savo asmeninės nuomonės neiškelia aukščiau valstybės interesų.
2021 m. kovo mėn. 24 d. 9.00 val. kviečiame neabejingus piliečius į piketus:
Vilniuje prie Lietuvos Respublikos Seimo, Gedimino pr. 53,
Kaune prie buvusios KGB būstinės, Laisvės al. 14,
Klaipėdoje prie buvusios KGB būstinės, S. Neries 4.

Manome, kad Seimo darbo grupės, (kaip) nesugebėjusios pateikti politinio vertinimo ar M. Jurkutės ir 17-os pasirašiusių pareiškimą Centro darbuotojų veikimas atitinka Lietuvos interesams, darbą reikia vertinti blogai ir, šį, galbūt gyvybiškai svarbų Lietuvos egzistencijos klausimą grąžinti Seimo darbo grupei nagrinėti iš esmės.

Virginijus Partaukas, Klaipėdos jungtinis demokratinis judėjimas 
Virginija Jurgilevičienė, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos Klaipėdos atstovybė

Rūta Zabielienė, Kauno jungtinis demokratinis judėjimas  
Naglis Puteikis, Centro partija -Tautininkai

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!