- Reklama -

Milvydas Juškauskas ir Violeta Sirvydytė per kelerius metus aplankė virš 50 valstybių ir surinko unikalią senovės žemėlapių ir monetų kolekciją. KK nuotr.

Milvydas Juškauskas ir Violeta Sirvydytė – Lietuvos žvalgai, per kelis metus iš įvairių šalių už savus pinigus surinkę šimtus daiktų (žemėlapių, monetų ir pan.) bei padarę tūkstančius nuotraukų, įrodančių, kad Lietuvos ir kitų valstybių dauguma žmonių bei jų valdytojų įsivaizdavimai apie įvairių šalių ir tautų kilmę iš dalies neatitinka įrodinėjimo priemonėse matomų dalykų. Kaip to pasekmė – klaidingos išvados. Dėl to milijonai žmonių iš tiesų nežino, nei iš kokių žmonių jie atsirado, nei pagal kokį kalendorių kelintais metais dabar gyvena, nei kieno sukurta aplinka naudojasi, nei kieno sukurtam valdymui paklūsta. „Visa esmė tampa abejotina“, – sako Milvydas Juškauskas.

„Nei smegenys, nei kompiuteriai negali padaryti teisingų išvadų, jeigu į juos neįvesti teisingi duomenys, – nėra iš ko. Tas pats kalbant ir apie istoriją“, – įsitikinęs pasaulį išvažinėjęs, berenkant įrodymus, Lietuvos žvalgas.

Liepą Marijampolėje, evangelikų liuteronų bažnyčioje įvyko neįprastas renginys: bažnyčioje buvo eksponuojami unikalūs žemėlapiai ir monetos.

„Čia parodome dalelę turimų įrodinėjimo priemonių atvaizdų ir liudijame, kad jie atitinka mūsų turimų įrodinėjimo priemonių išvaizdą“, – pristatydamas parodą sakė Milvydas Juškauskas.

Iš jo turimų 150 žemėlapių bažnyčioje parodyta 20. Iš turimų kelių šimtų monetų – 5. XVI-XIX amžiais datuotuose praeities žemėlapiuose dabar Lietuva vadinamoje vietovėje pavadinimas Sarmatia Europae.

Pateiktas ir Lietuvos kartografų draugijos pirmininko parašu ir antspaudu patvirtintas dokumentas, jog ši kolekcija – unikali.

2-4 amžiais datuojamų 5 romėniškų monetų atvaizduose matomi užrašai SARMATIA, SARMATICAE, SARMAT, SARM greta GERM – Germanijos.

Šie 20 žemėlapių ir 5 monetų atvaizdai iškilmingai perduoti saugoti Lietuvos Kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vinco Kudirkos Marijampolės skyriui.

Kuo ši surinkta medžiaga svarbi Lietuvai? Apie tai ir Marijampolės evangelikų liuteronų bažnyčioje įvykusią unikalią parodą „Karštas komentaras“ kalbėjosi su Lietuvos žvalgu Milvydu Juškausku.

-Gal galėtumėte pasakyti, kuo ši renginys bažnyčioje toks ypatingas?

-Aš manau, kad šiandien įvyko labai įžymi diena, kadangi mano ir Violetos Sirvydytės surinktų žemėlapių ir monetų su užrašais SARMATIA pristatymas įvyko bažnyčioje. Mano nuomone, taip pat labai svarbu ir tai, kad šią kopijų kolekciją perima Lietuvos Kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vinco Kudirkos Marijampolės skyrius.

Labai svarbu, kad mes visi draugiškai šiuos žemėlapius šiandien žiūrime ir norime, kad mūsų valstybės vadovai ryžtųsi sudaryti grupę, kuri organizuotų visų įrodymų surinkimą į vieną vietą ir tų įrodymų ištyrimą. Kad visų sričių specialistai pasakytų savo išvadą apie įrodymų vertinimą.

Tada mūsų valstybės politikai galėtų į savo smegenis gauti tokių duomenų, kurių šiuo metu, matyt, neturi. O neturint teisingų duomenų ar tai smegenyse, ar tai kompiuteriuose, teisingų išvadų sukurti negalima. Nėra iš ko.

Todėl, manau, mūsų valstybės vadovai ir politikai, norėdami gauti teisingų duomenų, turėtų sukurti tokią grupę, kuriai pateikiamų duomenų dalį jau supranta Lietuvos kariuomenės kūrėjai, supranta bažnyčia, supranta daugelis žmonių.

Manau, kad mūsų valstybės vadovai ir politikai nebūtų atsilikę, tai yra pirmo svarbumo klausimas. Visi kiti klausimai yra žemesnio lygio: pagal Lietuvos Respublikos Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymą kiekvienas pilietis yra įpareigojamas saugoti tautines vertybes.

-Kokius žemėlapius jūs tiek metų rinkote, aplankėte net virš 50 valstybių?

-Apie žemėlapius turėtų paaiškinti specialistai. Kartografų draugijos pirmininkas, profesorius, habilituotas daktaras Algimantas Česnulevičius yra parašęs išvadą, kad tai yra unikali kolekcija.

-Kuo unikali?

-Tuo, kad visa surinkta su užrašais SARMATIA. Europine ir panašiai. Tad galima daryti išvadą, kad tai pažymėta anksčiau tose vietose, nei atsirado „Litva“, „Litua“, „Lituania“ ir panašiai.

Todėl, sakykime, norint spręsti konfliktus Ukrainos su Rusija, reikėtų suprasti, ar Rusija padarė Ukrainą, ar Ukraina padarė Rusiją, ar iš kažko kitko atsirado; iš kur atsirado Baltarusija, iš kur atsirado Lenkija.

To, ką aš kalbu, neginčija JAV specialistai, Didžiosios Britanijos specialistai. O gegužės mėnesį pasisekė paveikti Rusijos vadovus ir Rusijos Dūmos pirmininko pavaduotojas pristatė parodą, kurioje kalbėjo Rusijos kultūros ministro pavaduotojas, Rusijos Archeologijos instituto direktorius. Būtent – apie sarmatus, skitus…

Tai, ką mes žinome ir kokius mes turime įrodymus, pilnai atitinka ir šitoje parodoje parodomų įrodymų prasmę ir esmę, ir viso pasaulio. Tik mūsų Lietuvos vadinami mokslininkai kažkodėl nenori to tirti. O galbūt jiems kas nors trukdo. Čia matau užsiėmimą specialiosioms tarnyboms: kas jiems trukdo tirti tai, kas visame pasaulyje reikšminga. Reikšminga ateičiai: turizmo srautams, vadovėliams, kurių duomenis įvedinės jaunimui į smegenis, reikšminga mums patiems suprasti, iš ko mes atsiradome.

Kaip gali žmogus tinkamai veikti, jeigu jis nežino, iš ko jis atsirado? Atsakymo į šį klausimą jis ieškos knygoje, ir jeigu knygoje bus parašyta, kad atsirado iš ufonautų, galvos, kad iš ufonautų. Jeigu parašys, kad Dievas, galvos, kad Dievas. O koks Dievas? Kokį parašys, tokį ir įsivaizduos.

Tačiau mes užsiiminėjame visai kitais dalykais – masinio programavimo būdų aiškinimaisi ir įrodymų rinkimu apie masinio programavimo būdus.

Šie žemėlapiai surinkti prieš porą metų.

-Tai vis dėlto, koks jūsų tikslas? Parodyti, kad Lietuva neprasidėjo prieš 1000 metų, bet kas buvo prieš ją dar anksčiau?

-Tikslas – parodyti, kaip moka geromis technologijomis pakeisti milijardų žmonių įsivaizdavimus. O kas buvo, aš nemačiau. Bet matosi, kad vienų įsivaizdavimai vienokie, kitų įsivaizdavimai kitokie. Tarkim, smulkus pavyzdėlis Ukrainoje: vieni įsivaizduoja, kad yra Vakaruose teisingai mąstantys, kiti – kad Rytuose. Ir stebi vieni kitus, kurių daugiau užmuš. Tai čia tik smulkus užmušinėjimas. Tačiau, prisiminkit, prieš 60 metų, sako, 50 milijonų tarpusavy išsimušė – dėl skirtingų įsivaizdavimų.

-Tai norite suvienodinti įsivaizdavimą?

-Nenoriu suvienodinti, bet manau, kad tikslingi teisingesni duomenys į smegenų atmintį ir tada teisingiau ir įsivaizduos. O ką darys įsivaizdavę, aš nežinau.

Mes turime įrodymus, kuriuos reikėtų vertinti pagal įrodymų vertinimo taisykles, o ne pagal konferencijose kalbėtojų laiką. Kur istorikai, prisiskaitę iš vadinamųjų popierinių šaltinių, kalba po 20 minučių ir nesuprasi, apie ką, nes jokių įrodymų jie nerodo.

Tai, va, mes pateikiame įrodymus. Ir specialistai turi atsakyti: kas tai yra? Koks čia užrašas? Kodėl Marko Aurelijaus pinigas su užrašu „Germ Sarm“? Germ – Germania. Sarm – kas?

Turbūt daugelis jūsų matė filmą „Gladiatorius“. Ten rodo Commodus. Ant jo pinigėlio – užrašas „Germ Sarm“. Filmą žiūri daugybė milijonų žmonių, bet ar žino, kieno jis yra vadovas ar valdovas?

Pas mus tai randa daug pinigėlių su Marku Aurelijumi, ir su Commodus. Ir Kernavėje padėta. Kelintame amžiuje jie gyveno? Aiškina, kad II-ame. O Kernavę kada pastatė? Aiškina, kad XI-XII. Tai kaip tada tie pinigai ten atsirado? Kas ten anksčiau buvo?

-Tai jūsų siekis…

-Pagerinti valstybės veiklą. O valstybės veiklą norint pagerinti, reikia sudaryti tą grupę – nuo ko pradėti.

Kas iš to, kad pagerinsime valstybės veiklą, – tada reikia pagerinti ir aplinkinių tautų veiklą, jog negalvotų, kad mes vieni „kvaili“. Tada reikės pagerinti ir viso pasaulio veiklą.

Dar prieš penkerius metus per „Pūko TV“ sakiau: mes turime dalyvauti pasauliniame informaciniame kare.

Ir mes pasiruošėme dalyvauti pasauliniame informaciniame kare. Ir ne tik pasiruošėme – mes dalyvaujame informaciniame pasauliniame kare.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!