- Reklama -
Nuo 2017 m. sausio 1 d. visos į Rusiją iš užsienio atkeliausiančios pašto korespondencijos siuntos bus priimamos nebe Maskvoje ar kituose didžiuosiuose Rusijos miestuose, o Rytų Sibire esančiame Mirnyj mieste
Nuo 2017 m. sausio 1 d. visos į Rusiją iš užsienio atkeliausiančios pašto korespondencijos siuntos bus priimamos nebe Maskvoje ar kituose didžiuosiuose Rusijos miestuose, o Rytų Sibire esančiame Mirnyj mieste

Valstybiniam Rusijos paštui vienašališkai keičiant į Rusijos Federacijos teritoriją atkeliaujančių tarptautinių pašto korespondencijos siuntų priėmimo tvarką, galimi siuntų pristatymo sutrikimai. Pereinamuoju laikotarpiu, kol galutinai paaiškės siuntų į Rusiją pristatymo sąlygos, gyventojams Lietuvos paštas rekomenduoja į Rusiją siunčiamas pašto korespondencijos siuntas registruoti, kad būtų maksimaliai užtikrintas saugus ir kokybiškas jų pristatymas adresatams.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. visos į Rusiją iš užsienio atkeliausiančios pašto korespondencijos siuntos bus priimamos nebe Maskvoje ar kituose didžiuosiuose Rusijos miestuose, o Rytų Sibire esančiame Mirnyj mieste. Apie tokį sprendimą užsienio šalių pašto operatorius, tarp jų ir – Lietuvos paštą, informavo valstybinis Rusijos paštas.

„Kartu su kitomis Pasaulinės pašto sąjungos (PPS) šalimis-narėmis laikomės pozicijos, kad šis vienašalis Rusijos pašto sprendimas yra neadekvatus, be to, nebuvo iš anksto derintas su tarptautiniais partneriais – PPS nariais.

Atkreiptinas dėmesys, kad į Jakutijos regione esantį Mirnyj miestą, kurį nuo šalies sostinės skiria daugiau nei 4 tūkst. kilometrų atstumas, pristatyti pašto korespondencijos siuntų yra praktiškai neįmanoma tiek dėl tarptautinių transporto jungčių nebuvimo, tiek dėl neišvystytos infrastruktūros“, – pažymėjo Lietuvos pašto Pardavimų ir rinkodaros direktorius Aurimas Čiagus.

Pašto operatoriams, atsisakantiems ar neturintiems galimybių pašto korespondencijos siuntų pristatyti į buvusį didžiausią Rusijos deimantų kasyklos miestą, yra palikta vienintelė alternatyva – dvišaliai susitarimai, tačiau jie iš esmės keičia esamą pašto paslaugos teikimo kainodarą, nutolstant nuo PPS dokumentuose įtvirtintų įsipareigojimų. A. Čiagaus teigimu, pagal naująją tvarką tiek Lietuvos paštas, tiek ir kiti pašto operatoriai turėtų ženkliai klientams padidinti įkainius už siuntų pristatymą Rusijos Federacijos teritorijoje.

„PPS Administracinė taryba yra priėmusi rezoliuciją, kuri įpareigoja PPS Tarptautinį biurą išaiškinti, ar teisėtas Rusijos pašto priimtas sprendimas. Vertinimas turėtų būti pateiktas per 2017-ųjų pavasarį vyksiančią PPS Pašto eksploatacijos tarybos sesiją, o iki tol turėtų būtų išlaikomas status quo ir nusistovėję tarptautinių pašto siuntų apdorojimo Rusijoje operacijų procesai nekeičiami.

Tad po 2017 m. sausio 1 d. paštuose bus priimamos į Rusiją siųsti tiek paprastosios, tiek registruotosios pašto siuntos. Nepaisant to, kad Lietuvos paštas ir kitos PPS šalys į Rusiją pašto korespondencijos siuntas ir toliau bandys pristatinėti pagal esamą tvarką, šiuo pereinamuoju laikotarpiu gyventojams rekomenduojame į Rusiją siunčiamas pašto korespondencijos siuntas registruoti. Tai suteiks galimybę, esant reikalui, atlikti siuntos paiešką bei garantuos didesnį siuntos pristatymo saugumą“, – tvirtino A. Čiagus.

Galimi Rusijos pašto apribojimai nėra taikomi pašto siuntiniams ir greitajam tarptautiniam paštui. Tokio tipo pašto siuntų pristatymas Rusijoje neturėtų keistis.

Šiuo metu Lietuvos paštas, siekdamas užtikrinti saugų ir kokybišką į Rusijos Federaciją siunčiamų pašto korespondencijos siuntų pristatymą, aktyviai bendradarbiauja su tarptautine PPS bendruomene. Taip pat vyksta konsultacijos su LR Užsienio reikalų bei Susisiekimo ministerijų atstovais.

„Viliamės, kad Rusijos paštas atsižvelgs į pasaulinės pašto bendruomenės raginimus peržiūrėti savo sprendimą ir toliau puoselės glaudų bendradarbiavimą su užsienio šalių paštų operatoriais. Nenutrūkstamu ir atviru dialogu su Rusijos paštu bus siekiama rasti optimalų sprendimą, leidžiantį užtikrinti tvarų tarptautinių universaliųjų pašto paslaugų kokybišką tiekimą“, – pažymėjo Susisiekimo ministerijos Informacinės visuomenės politikos departamento Pašto skyriaus vedėja Laura Žalėnienė.

Rusija patenka tarp dešimt populiariausių užsienio šalių krypčių, į kur iš Lietuvos iškeliauja pašto siuntos.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!