- Reklama -
Santaros klinikose nuo COVID-19 infekcijos paskiepytas pirmas medicinos darbuotojas. Santaros klinikų nuotr.
Santaros klinikose nuo COVID-19 infekcijos paskiepytas pirmas medicinos darbuotojas. Santaros klinikų nuotr.

Gruodžio 27 d. 8 val. Santaros klinikos Phizer/BIoNTech vakcina paskiepyta pirmoji medicinos darbuotoja. Tai Santaros klinikų Infekcinių ligų centro slaugytoja Nijolė Ramonaitė.
Šių metų šventės pažymėtos ne tik Kalėdų stebuklo laukimu, bet ir COVID-19 vakcinos, kuri padėtų suvaldyti įsismarkavusią pandemiją.
Pirmiausiai Santaros klinikose bus skiepijami tie medicinos darbuotojai, kurie turi tiesioginį kontaktą su sergančiais koronavirusine infekcija. Santaros klinikos yra pagrindinė koordinuojanti įstaiga Vilniaus regione, todėl bus atsakinga ir už atraminių ligoninių tiek Vilniaus mieste, tiek Lietuvos Rytų regione, medicinos personalo skiepijimą COVID-19 vakcina.
„Trečios fazės vakcinos tyrimų rezultatai patvirtino, kad Lietuvą pasiekusi vakcina yra saugi. Tyrimai rodo, kad jos efektyvumas – 95 proc. Pats vakcinos sušvirkštimas yra paprastas ir kasdienis veiksmas, tačiau pasiruošimas jam – ypatingai kruopštus ir atsakingas. Mūsų klinikose jau yra saugyklos, kuriuose bus laikomos vakcinos, o vėliau tokia bus įrengta ir regione. Kreipiuosi į visą mūsų medikų bendruomenę ir kviečiu prasidėjus skiepijimui nuo COVID infekcijos būti sektinu pavyzdžiu visai visuomenei. Tikiuosi, kad ateinančiais metais prieš akis regėsime šviesą šiuo metu tamsiame kelyje ir drauge užkirsime kelią šiai visus išvarginusiai pandemijai“, – kalba Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevčius.
Be šiuo metu mūsų šalyje jau taikomų kovos su pandemija priemonių, labai svarbi yra dar viena dedamoji – skiepai. Vakcinacija visais laikais buvo mokslo pagrįsta priemonė, kuri padeda sukurti visuomeninį imunitetą ir tokiu būdu stabdyti įsismarkavusią pandemiją.
„2020 metų gruodžio 27 diena – istorinis momentas, kai skiepijimas nuo COVID-19 infekcijos vyks visoje Europoje vienu metu. Labai laukiame šios akimirkos, nes tikėtis natūraliai susiformuosiančio vadinamojo bandos imuniteto yra per ilgas, per daug skausmingas ir brangus procesas visuomenei. Kasdien patvirtinami tūkstančiai naujai užsikrėtusiųjų, miršta dešimtys sunkiai sergančių COVID-19 infekcija ligonių, nerimą kelia sergantis COVID-19 infekcija medicinos personalas, kurių susirgimai skausmingai paveikia ir kartais paralyžiuoja pagalbos teikimą Lietuvos piliečiams. Darysime viską, kad visos pirmosios vakcinos būtų kuo greičiau įskiepytos tiems žmonėms, kurie tiesiogiai susiduria su koronaviruso infekcija, kurie dirba skubios pagalbos, reanimacijos skyriuose. Džiaugiuosi, jog Lietuva žengia koja kojon su visa Europa“, – sako Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė prof. Ligita Jančorienė.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!