- Reklama -

Per praėjusius metus daugiausia naujų narių įgijo Lietuvos socialdemokratų partija. KK nuotr.

Teisingumo ministerija informavo Vyriausiąją rinkimų komisiją, kad 29 politinės partijos pateikė savo narių sąrašus.

Šioms politinėms partijoms priklauso 112 218 narių. Pernai tuo pačiu metu politinėms partijoms priklausė 114 102 nariai.

Vadovaujantis Politinių partijų įstatymu visos politinės partijos kiekvienais metais iki kovo 1 d. ir iki spalio 1 d. privalo pateikti savo partijos narių sąrašus Teisingumo ministerijai. Pateikto sąrašo duomenys automatiniu būdu sutikrinami su kitų partijų narių sąrašais ir Gyventojų registro ir Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro duomenimis, patikrinama, ar partijų nariai yra pilnamečiai, ar jų duomenys nesikartoja kitų partijų sąrašuose.

Partijų narių sąrašų iki šiol nepateikė 10 partijų: Lietuvos humanistų partija, Lietuvos žalioji partija, Tautos pažangos partija, Lietuvos socialinio teisingumo sąjunga, Lietuvos reformų partija, Respublikonų lyga, Tautinė partija „Lietuvos kelias“, Smulkaus ir vidutinio verslo partija, politinė partija „Profesinių sąjungų centras“ ir Žemaitijos partija.

Per praėjusius metus daugiausia naujų narių įgijo Lietuvos socialdemokratų partija. Ji iki kovo 1-osios turėjo 21 186 narius, pernai partija deklaravo 17 972 narius.

Daugiausia narių yra Darbo partijos sąraše (24 214), Lietuvos socialdemokratų partijoje (21 186), Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratų partijoje (13 893) ir partijoje „Tvarka ir teisingumas“– (13 209).

Jei partija savo narių sąrašo nepateikia ar pagal pateiktą sąrašą bus nustatyta, kad jame yra mažiau nei 1000 narių, ji negali dalyvauti šių metų pavasarį vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose bei pretenduoti į iš valstybės biudžeto skiriamus asignavimus.

Šiuo metu Lietuvoje yra registruotos 43 partijos (4 iš jų yra pradėta likvidavimo procedūra).

Teisingumo ministerija taip pat kreipsis į valstybės įmonę „Registrų centras“, ar nėra įstatymuose nustatytų pagrindų dėl politinių partijų, nepateikusių narių sąrašų, likvidavimo procedūrų inicijavimo.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!