- Reklama -
Vilniaus universitetas. VU nuotr.
Vilniaus universitetas. VU nuotr.

Reikšdamas solidarumą su Baltarusijos tauta ir remdamas kaimyninės valstybės piliečių demokratiškumo siekius, Vilniaus universitetas (VU) gabiausiems stojantiesiems iš šios šalies nusprendė įsteigti „LDK stipendijas“, kurios sudarytų galimybę studijuoti universitete nemokamai bei suteiktų papildomas finansines paskatas. Kartu VU siūlys galimybę perstoti dėl pilietinių ir politinių priežasčių persekiojamiems baltarusių studentams.

Anot VU rektoriaus prof. Rimvydo Petrausko, ši iniciatyva suteiks galimybę jauniems ir motyvuotiems žmonėms tapti VU studentais bei pratęsti Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę sudariusių tautų bei kultūrų tradiciją Vilniaus universitete.

„Vilniaus universiteto istorija glaudžiai siejasi ir su baltarusiškosios tapatybės formavimusi bei lietuvių ir baltarusių tautų bendryste. Tiek universitetas, tiek pats Vilniaus miestas turi daug baltarusiškos tapatybės ženklų. Vilniaus universiteto rektoriais yra buvę žymių Gardino giminių atstovai – Andriejus Valavičius, Martynas Počobutas-Odlianickis ar Jokūbas Hladovickis. Baltarusių tapatybės formavimuisi nemažą įtaką turėjo XX a. pradžioje Vilniuje gyvenusi, kūrusi inteligentija. Baltarusių kalba ir kultūra, Baltarusijos žmonės yra ir Vilniaus, ir universiteto istorijos, ir, reikia tikėtis, ateities dalis. Lietuvą ir Baltarusiją sieja ne tik 679 kilometrų bendros sienos, bet ir maždaug tiek pat metų istorijos. Bendra LDK praeitis galėtų būti šiuolaikines Lietuvos ir Baltarusijos visuomenes siejantis pagrindas“, – sako prof. R. Petrauskas.

Stojantieji baltarusiai galės rinktis tiek bakalauro, tiek magistro studijų programas. Visus jų studijų kaštus prisiims universitetas, o gabiausiems priimtiems studentams pirmaisiais studijų metais bus mokama ir 200 eurų dydžio mėnesinė stipendija. Aplikuoti stipendijai stojantieji galės iki rugsėjo 14 dienos.

„LDK stipendija“ papildys Vilniaus universiteto 450-mečio stipendijų projektą, skirtą paskatinti gabius jaunuolius iš socialiai remtinų šeimų siekti aukštojo mokslo.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!