- Reklama -

"Pro musica". Gintaro Mačiulio nuotr.

Š. m. spalio 2–5 dienomis Vilniaus universiteto choras „Pro musica“, vadovaujamas vyriausiosios dirigentės ir meno vadovės Rasos Gelgotienės, išvyksta gastrolių į Danijos sostinę. Choras koncertuos trijose skirtingose Kopenhagos bažnyčiose: Tagensbo kirke, Store Magleby Kirke ir Kopenhagos Katedroje Københavns Domkirke. Su vienu geriausių danų choru – Kopenhagos „Københavns Kantatekor“, simfoniniu orkestru ir žymiais Kopenhagos operos teatro solistais (sopranu Sine Bundgaard, mecosopranu Susanne Resmark, tenoru Niels Jørgen Riis ir bosu Jakob Christian Zethner) lietuvių choras atliks monumentalųjį, vieną svarbiausių visų laikų sakralinės muzikos šedevrų – Džiuzepės Verdžio „Requiem“, diriguojant danui Torben H. S. Svendsen.

Spalio 5 dieną Tagensbo bažnyčioje choras „Pro musica“ taip pat surengs atskirą koncertą, kuriame atliks žymių pasaulio ir lietuvių kompozitorių sakralinės muzikos programą. Choras savo koncertinėje programoje skirs ypatingą dėmesį lietuvių kompozitoriaus M. K. Čiurlionio 100-osioms mirties metinėms pažymėti, tad koncerte skambės ir šio genialiojo menininko kūriniai.

Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ nuolat rengia naujas programas, gilinasi į įvairius muzikos stilius. Kolektyvas klausytojams pristatė įvairių epochų ir kraštų muziką: renesanso ir baroko, taip pat Ispanijos, Amerikos, Šiaurės Europos šalių bei Lietuvos šiuolaikinių kompozitorių muzikos programas. „Pro musica“ nuolat rengia pasirodymus Lietuvoje ir užsienyje – koncertavo Ispanijoje, Italijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Kuboje, Gruzijoje, Belgijoje, Vokietijoje, JAV ir kitose šalyse.

2004 m. susikūrusio choro istorijoje deramą vietą užima ne tik nuotaikingi įvairių epochų kūriniai, bet ir didelės apimties muzikos veikalai, tokie kaip Wolfgango Amadėjaus Mozarto „Requiem“ (atliktas 2008 m. JAV), Piotro Čaikovskio „Šv. Jono Auksaburnio liturgija“ ar vienas sudėtingiausių ir didingiausių klasikos kūrinių – Džiuzepės Verdžio „Requiem“, kuriuo „Pro musica“ kartu su vietos atlikėjais Vokietijoje pasitiko 2011 metų pradžią.

Be to, kolektyvo repertuare yra ir Lietuvoje retai skambančių kūrinių – 2006 metų pradžioje „Pro musica“ pirmą kartą Lietuvoje kartu su kitais muzikantais atliko Argentinos liaudies muziką, unikaliais vokalo sąskambiais pagrįstą argentiniečių kompozitoriaus Arielio Ramirezo kūrinį „Missa Criolla“ (Kreolų mišios). 2009 metais šv. Jonų bažnyčioje nuskambėjo Karlo Williamo Jenkinso „A Mass for Peace“ (Mišios už taiką).Šių metų koncertinį sezoną choras pradėjo egzotiškosiomis brazilų kompozitoriaus Carloso Fonseca’os „Misa afro-brasileira“ (Afrobraziliškomis mišiomis).

Susibūrusius į šį kolektyvą Vilniaus universiteto studentus, absolventus, dėstytojus, darbuotojus bei kitus muzikos mėgėjus jungia ne tik pažinimo džiaugsmas, kuriuo choristai dalijasi su savo klausytojais koncertų metu, bet ir nuolatinis muzikavimas repeticijose bei kūrybinėse stovyklose, kurios skiriamos įsigilinti į vieną ar kitą kūrinį, muzikos žanrą.

Choro veikla įvertinta įvairiais apdovanojimais – 2004 m. choras Ispanijoje vykusiame tarptautiniame chorų konkurse iškovojo trečiąją vietą už privalomąją programą, specialųjį prizą už geriausią sambos atlikimą. 2005 m. choro „Pro musica“ veikla Lietuvoje įvertinta „Aukso paukštės“ nominacija „Naujai suspindusios žvaigždės“ kategorijoje. Šis įvertinimas skiriamas jaunam chorui, per trumpą laiką pasiekusiam įspūdingų rezultatų. Choro „Pro musica“ kūrybinė veikla pristatoma penkiose kompaktinėse plokštelėse.

Koncertai vyks:

Sekmadienį, spalio 2 d. 16 val. St. Magleby bažnyčioje Dragør – jungtinis koncertas. Džiuzepės Verdžio „Requiem“.

Pirmadienį, spalio 3 d. 19.30 val. Tagensbo bažnyčioje – „Pro musica“ koncertas.

Trečiadienį, spalio 5 d. 20 val. Kopenhagos katedroje – jungtinis koncertas. G. Verdi „Requiem“.

Choras „Pro musica“ gastroles Danijoje rengia bendradarbiaudamas su LR ambasada Danijoje.

Liana Ruokytė-Jonsson

LR kultūros atašė Danijoje, Islandijoje ir Norvegijoje

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!