- Reklama -

Gruodžio 12 d. Strasbūre pradėdama Europos Parlamento plenarinę sesiją, jos pirmininkė Roberta Metsola pareiškė:

Gerbiami kolegos,

Manau, nebūtų perdėta sakyti, kad tai buvo vienos ilgiausių dienų mano karjeroje. Turiu atsargiai parinkti žodžius, kad nekiltų pavojaus vykstantiems tyrimams ir jokiu būdu nepakenkčiau nekaltumo prezumpcijai. Taigi jei mano įniršis, pyktis, liūdesys nepasirodys akivaizdūs, būkite tikri, kad būtent taip jaučiuosi ir esu pasiryžusi sustiprinti Parlamentą.

Neabejokite, kad tai išpuolis prieš Europos Parlamentą, kad puolama ir Europos demokratija, kad mūsų atviros, laisvos ir demokratinės visuomenės principai taip pat puolami.

Demokratijos priešai, kuriems pats šio Parlamento egzistavimas kelia grėsmę, niekada nesustos. Šie su autokratinėmis trečiosiomis šalimis susiję piktybiški veikėjai, siekdami pakenkti mūsų demokratijai, galimai naudojosi nevyriausybinėmis organizacijomis, profsąjungomis, atskirais asmenimis, padėjėjais ir europarlamentarais.

Jų piktybiniai planai žlugo. Mūsų tarnybos, kuriomis nepaprastai didžiuojuosi, jau kurį laiką dirbo su atitinkamomis nacionalinėmis teisėsaugos ir teisminėmis institucijomis, kad išardytų šį įtariamą nusikalstamą tinklą.

Veikėme sinchroniškai su valdžios institucijomis, siekdami užtikrinti, kad būtų laikomasi visų teisinių procedūrų, kad visa informacija būtų išsaugota ir prireikus būtų apsaugota IT įranga, užantspauduoti biurai ir atliktos kratos namuose. Praėjusį savaitgalį į kratą namuose, kaip reikalauja Belgijos konstitucija, lydėjau Belgijos teisėją ir policiją.

Atsargumo dėlei, vėlgi visiškai gerbdama nekaltumo prezumpciją, atšaukiau visas minėtai pirmininkės pavaduotojai deleguotas užduotis ir pareigas, susijusias su jos, kaip pirmininkės pavaduotojos, vaidmeniu. Kartu šaukiu neeilinį Parlamento pirmininkų sueigos posėdį, kad pradėčiau 21 straipsnyje numatytą procedūrą, kuria siekiama panaikinti EP pirmininkės pavaduotojos įgaliojimus, kad apsaugočiau Parlamento reputaciją.

Šiandien taip pat turėjau pranešti apie tai, kad suteikiamas derybų mandatas dėl ES bevizio režimo su Kataru ir Kuveitu. Atsižvelgiant į tyrimus, šis mandatas turi būti grąžintas komitetui.

Taip pat žinau, kad procesas dar nesibaigė ir kartu su kitomis ES institucijomis ir toliau padėsime atlikti tyrimus tol, kol reikės. Negali būti, kad korupciniai veiksmai atsiperka, ir mes prisidėjome prie to, kad šie planai negalėtų būti įgyvendinti.

Noriu pabrėžti, kad kaltinimai nėra susiję su kaire ar dešine, su šiaure ar pietumis. Kalbama apie tai, kas teisinga, o kas ne, todėl prašau jūsų atsispirti pagundai išnaudoti šią akimirką siekti politinės naudos. Nesumenkinkite grėsmės, su kuria susiduriame.

Aš, kaip ir daugelis jūsų, esu politikoje, kad kovočiau su korupcija, ginčiau Europos principus. Tai yra mūsų vertybių ir sistemų išbandymas, todėl, kolegos, leiskite jus patikinti, kad mes tikrai susidorosime su šiuo išbandymu.

Nebus nebaudžiamumo. Niekam. Atsakingi turi žinoti, kad Parlamentas yra įstatymo pusėje. Didžiuojuosi mūsų vaidmeniu ir pagalba šiame tyrime.

Nedangstysime jokių įvykių. Pradėsime vidinį tyrimą, kad išsiaiškintume visus faktus, susijusius su Parlamentu, ir išsiaiškinsime, kaip mūsų institucijos galėtų tapti dar atsparesnės.

Nebeliks erdvės įprastai praktikai. Pradėsime reformą, kad stebėtume, kas gali patekti į mūsų patalpas, kaip finansuojamos šios organizacijos, NVO ir asmenys, kokie jų ryšiai su trečiosiomis šalimis, prašysime didesnio skaidrumo dėl susitikimų su užsienio veikėjais ir su jais susijusiais subjektais. Mes išjudinsime šį Parlamentą ir šį miestą, ir man reikia jūsų pagalbos, kad tai padarytume.

Apsaugosime tuos, kurie mums padeda atskleisti nusikaltimus, ir aš peržiūrėsiu mūsų informavimo taisykles, siekdama jas sustiprinti.

Tačiau taip pat turiu pasakyti, kad nors visada siekiame stiprinti atgrasymo priemones ir skaidrumą, visada atsiras tokių, kuriems pinigų maišas bus vertas rizikos. Todėl svarbu, kad šie žmonės suprastų, jog bus sugauti. Jie turi suprasti, kad mūsų tarnybos veikia ir kad šiems asmenims bus taikomos visos teisės normos. Kaip atsitiko ir šiuo atveju.

Tai sudėtingi laikai mums visiems, bet aš žinau, esu įsitikinusi, kad dirbdami kartu galime sustiprėti.

Jums, mano kolegoms, kurie šiomis dienomis gyvenote kartu su manimi, leiskite dar kartą pasakyti, kokia esu labai nusivylusi – žinau, kad jūs visi jaučiate tą patį.

Tiems piktybiniams veikėjams trečiosiose šalyse, kurie mano, kad gali viską nusipirkti. . Kas mano, kad Europa parduodama. Kas mano, kad gali perimti mūsų NVO. Leiskite pasakyti, kad šis Parlamentas pastos jums kelią.

Mes esame Europiečiai. Verčiau kęsime nepriteklių, nei mus nupirks.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!